Bakan Kılıç: Kasayı boşaltıp kaçacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Bize 4 yıl verin yeter, sadece 4 yıl' dediğini söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 'Yok öyle yağma. 4 yıl alacak, kasayı boşaltacak kaçacak öyle bir şey yok' dedi

Bakan Kılıç: Kasayı boşaltıp kaçacak

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile AK Parti Malatya İl Başkanlığını ziyaret etti. Partilelere seslenen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç yatırımları anlattı.

15 Temmuz gecesi ülkenin farklı illerinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine yuvalanan FETÖ mensuplarının başını çektiği darbe girişimi ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Bakan Kılıç, “O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile bütün milletimiz bu hainlere karşı sokağa çıktı meydanlara çıktı. Hangi partiden olursa olsun hangi siyasi düşünceden olursak olalım bayrağımızın altında milli birliğimiz için birleştik. Milletimiz onları geldikleri yere gönderdi ve yargı gerekli müdahaleleri yaptı” şeklinde konuştu.

NEREYE ÇİVİ ÇAKTINIZ
Hükümet olarak yaptıkları yatırımları eleştiren muhalefete de değinen Bakan Kılıç, “Sadece laf edenler konuşanlar konuşa dursun. Koskoca yaptığımız yatırımları eleştirme noktasına gidiyorlar. Bu eleştiriyi getirenlere soruyorum, siz bu memleket için ne yaptınız? Nereye bir çivi çaktınız, hangi taşın altını kaldırdınız? Onu bir anlatın, açıklayın da ona göre eleştirilerinizi de dinleyelim” ifadelerine yer verdi.

2001 BUHRANINI KİMSE HATIRLAMAZ
Türkiye’de şuanda bir ekonomik kiriz var olduğu algısının oluşturulmaya çalışıldığını dile getiren Bakan Kılıç, dünya ekonomisinin bazı değişikliklerin Türkiye’yi de etkileyebileceğini söyledi. Türkiye’nin dünya ekonomisinin bir parçası olduğunu ve bu durumun Türkiye’ye has bir durum olmadığını ifade eden Kılıç, “2001'de yaşanan ekonomik buhranı kimse hatırlamaz. Türkiye’ye yurt dışından Bakan ithal edildi. Cumhurbaşkanı ile Başbakanın arasındaki kavganın sonucunda gecelik faizler binlerle ifade edildi. Bankalardan kaybedilen paralar, 45-50 milyar dolarlardan bahsediliyor. Şimdi bazıları diyor ya neden Cumhurbaşkanlığı sistemi üzerinde tartışıyorsunuz parlamenter sistem en iyi olanı. Daha şunun şurasında 15 sene evvel masanın bir ucundan diğer ucuna kitapçığı cumhurbaşkanı başbakana attı diye Türkiye yandı. Neredeydi bu parlamenter sistemin savunucuları o zaman. Yanlış hatırlamıyorsam, bürokrasideydi bir tanesi değil mi?” diye konuştu.

YOK ÖYLE YAĞMA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun o dönem SSK Genel Müdürü olduğunu anımsatan Kılıç, “Çok müthiş bir bürokrasi görevi ifa ediyordu o zaman genel başkan. SSK döneminde bildiğim kadarıyla iflasa sürüklenmişti. Bir aralar hatırlıyor musunuz seçimde şöyle bir şey söylüyordu 'Bize 4 yıl verin yeter, sadece 4 yıl' yok öyle yağma. 4 yıl alacak, kasayı boşaltacak kaçacak öyle bir şey yok. Millette vermedi o yetkiyi zaten sana” şeklinde konuştu.

Bugün dünya yaşanan olaylardan dolayı Türkiye olarak bazı problemlerin yaşandığını belirten Kılıç, “Bunlarla ilgili bakanlığımız gerekli önlemleri alıyorlar ama biz yurt dışından bir bakan ithal etmedik, memlekette çok farklı noktalarda sıkıntılar yaşanmıyor. Belli bir geçiş dönemi yaşıyoruz bunu da yaşayacağız, atlatacağız ve yolumuza devam edeceğiz” dedi.

YOK ÖYLE BİR DURUM
Ülke olarak geçmiş dönemde yaşanılanların çok çabuk unutulduğunu kaydeden Bakan Kılıç, “Yani öyle anlattıkları pompaladıkları kadar algı olarak ortaya koymaya çalıştıkları kadar kötü değiliz böyle bir durum yok. 2001 deki durumla bugün olan durum çok farklı. Dolaysıyla yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

2 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

3 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

4 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsun'da Erva bebeğin dramı

6 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Bir anı, bir yazı...

7 Bir anı, bir yazı...

Emekliye müjdeli haber

8 Emekliye müjdeli haber

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

9 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yüzlerce kuş telef oldu

10 Yüzlerce kuş telef oldu


SIRADAKİ HABER