HaberlerMağdur olan devlet ve vatandaştır

Mağdur olan devlet ve vatandaştır

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, '15 Temmuz gecesi mağdur olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşlarıdır' dedi

Mağdur olan devlet ve vatandaştır

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, spordaki Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanması ile ilgili sert mesajlar verdi. 

Bakan Çağatay Kılıç, bir televizyon programında FETÖ'ye yönelik değerlendirmelerde bulundu. 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin büyük bir ihanet ve geleceğini karartmaya çalışan FETÖ’nün saldırısı ile karşı karşıya kaldığını kaydederken, “FETÖ, devletin belli kademelerine sızmış, devletimizi terörize etmeye çalışan bir yapı. Bu yapıya artık her şey ortaya çıkmış iken hala bu şekilde yanında yer alanlar ile artık bizim işimiz olmaz” diye konuştu.

BİZ ACIYAMAYIZ
"Bizim FETÖ terör örgütü ile birlikte çalışan, beraber olanlarla işimiz olmaz” diyen Bakan Çağatay Kılıç, FETÖ soruşturmasında muhalefetin bazı mağduriyetler yaşandığına yönelik iddialarına da şu yanıtı verdi: “Şu anda muhalefet diyor ki mağduriyet var. Asıl mağdur olan 15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşlarıdır. Böyle bir şey olabilir mi? Birileri, TSK’nın şanlı üniformasını giyecek, F-16’ya binecek Ankara’nın semalarında ses hızını aşarak bir sürü şey yapacak, sonra milletin meclisini bombalayacak, gidecek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni bombalayacak, İstanbul’da köprü kapatacaklar. Başarılı olsalardı ne ile karşılaşacağımızın hesabını yapabiliyorlar mı? Neymiş mağduriyet… Biz ince eleyip sık dokuyoruz. Aldığımız bilgiler ışığında çalışmalar yapıyoruz. Ama kusura bakmayın, biz acıyamayız. Adil olacağız ama acıma yok. Bizim de incelediğimiz bazı iddialar oluyor. Bana da gelen bakanlığımla ilgili şeyler var. Bakıyorsunuz matbudan çıkmış dilekçeler, aynı kelimeler, boş bırakılmış yerlere yerleştirilmiş isimler. Şimdi bundan şüphelenmez misiniz? Mağduriyetini dile getirenler açısından söylüyorum gerçekten mağduriyetle karşı karşıya kalanlar ile ilgili işlemler yapılıyor. Biliyorsunuz kanun hükmünde kararnamelerle görevine iade edilenler oldu. İnce eliyoruz sık dokuyoruz ama kusura bakmayın tekrar altını çizerek söylüyorum, acıma yok. Adil olacağız ama acımayacağız.”

AB DESTEĞİ YÜZDE 50'NİN ALTINDA
Bakan Çağatay Kılıç, Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile müzakereleri dondurma kararını da eleştirdi. Türkiye’nin 50 yılı aşkın bir süredir devam eden AB üyelik sürecinde, en büyük ivmenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatıldığını dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, “Avrupa Birliği’yle beraber yaptığımız çalışmalara baktığımızda AK Parti iktidarının ve özellikle sayın cumhurbaşkanımızın bu konuda çok büyük bir emeği var. Çok büyük kararlılığı söz konusu. Ama şu da bir gerçek; Avrupa sadece Türkiye ile olan ilişkilerinde değil kendi içerisinde de büyük tartışmalar ve çalkantılar yaşıyor. Ama Türkiye’ye karşı tutundukları tavra baktığımız da tabii ki bizim ve milletimizin de kabul etmediği bir durum sözkonusu. Kamuoyu araştırmalarına baktığınızda da Avrupa Birliği süreciyle alakalı milletin desteğinin ciddi anlamda düştüğünü görüyoruz. Yüzde 50’nin altında” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}