Haberler19 Mayıs'tan 'kardeş'e park

19 Mayıs'tan 'kardeş'e park

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, kardeş şehir ilişkilerinin bulunduğu Sinop'un Saraydüzü ilçesine park yapacaklarını ve çalışmaların en kısada sürede başlatılacağını söyledi

19 Mayıs'tan 'kardeş'e park

19 Mayıs Belediyesi, kardeş belediye uygulaması yaptığı Sinop'un Saraydüzü ilçesine park yapacak. 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, kardeşliklerin gelişmesi ve pekişmesi anlamında önemli bir adım attıklarını belirtti.

TEKNİK VE MADDİ YARDIM
Çalışmaların başlatılması için gereken adımların atıldığını belirten Başkan Topaloğlu, "Belediye olarak diğer alanlarda olduğu gibi kardeş belediyemiz Saraydüzü'nün yeşil dokusunu koruma ve güçlendirme adına çalışmalar yapılması konusunda gerek başkanlık düzeyinde, gerek teknik düzeyde kardeş belediye ile iletişime geçilmiştir. Fen İşleri ekibimiz geçtiğimiz hafta kardeş belediyemiz olan Saraydüzü Belediyesi'ni ziyaret ederek yerinde incelemede bulundu. Yapılan incelemeler sonunda 3 bin 500 nüfuslu şirin bir ilçe olan kardeş belediyemizin imkânlarının sınırlı olduğu, sosyal donatıların yetersiz olduğu tespit edildi. Bu nedenle Belediyemiz tarafından kardeş belediyemize ihtiyacı karşılamaya yönelik park düzenlemesi konusunda teknik ve maddi olarak yardımda bulunulacaktır. Çalışmaların en kısa sürede başlatılması için gerekli talimatlar verilmiştir" diye konuştu.

 

 

SIRADAKİ HABER
}