OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Gün Sayıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi yeni binası gün sayıyor. Samsun'da 1992 yılında kurulan ve o yıldan beri bölge halkına hizmet veren OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde ayda 25 bin hasta tedavi oluyor.

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Gün Sayıyor

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni binası ve verilen hizmetler hakkında açıklama yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, 'Yeni binamız yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak. Binayı 2016 yılı Haziran ayında açmayı planlıyoruz. 23 bin metrekare kapalı alan ve 5 dönüm arazi üzerine kurulu binamızda daha nitelikli eğitim, öğretim ve hasta hizmeti vereceğiz' dedi.
TÜRKİYE'DE DOÇENT SAYISINDA 1. SIRADA
Verdikleri hizmetlerden de bahseden Prof. Aydemir, '32 öğrenciyle 1992 yılında kurulan fakültemizde şu an 612 öğrenci var. Bunlardan 74'ü 19 farklı ülkeden. Türkiye'de doçent sayısı olarak 1. sıradayız. Bu da eğitim-öğretimde ne kadar ileri düzeyde olduğumuzu gösteriyor. Ayrıca bölgede aylık 25 bin hastaya hizmet veriyoruz. Bölgedeki yatılı ilköğretim okullarında fakültemize ait 2 gezici klinik araç ile 2 bin 430 öğrenciye koruyucu tedavi hizmeti veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızı da unutmuş değiliz. Engelli kliniğimizde ağız ve diş sağlığı ile ilgili bütün tedavileri yapıyoruz. Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı'nda (DUS) her sene öğrencilerimiz ilk sıralarda yer alıyor. Eğitim sistemimiz probleme dayalı, öğretim ve entegre eğitim. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ise Türkçe eğitimin yanında İngilizce diş hekimliği eğitim programına başlayacağız. Ortodonti Ana Bilim Dalı'nda dişler ve çeneler ile ilgili düzensizliklerde tedavi öncesi ve sonrası değişimleri izlemek ve hasta profili hakkında bilgi edinmek için profesyonel makro fotoğraflar çekiyoruz' diye konuştu.
Diş Hekimliği Fakültesi kurulduğundan bugüne kadar önlisans, lisans ve doktora olmak üzere bin 106 mezun verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şoke eden atama

1 Samsun'da şoke eden atama

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

2 Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

3 Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

4 Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

5 Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

6 Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

7 Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

8 Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

9 Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

Şimdi değilse ne zaman

10 Şimdi değilse ne zaman...


SIRADAKİ HABER