OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Gün Sayıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi yeni binası gün sayıyor. Samsun'da 1992 yılında kurulan ve o yıldan beri bölge halkına hizmet veren OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde ayda 25 bin hasta tedavi oluyor.

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Gün Sayıyor

OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni binası ve verilen hizmetler hakkında açıklama yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Aydemir, 'Yeni binamız yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak. Binayı 2016 yılı Haziran ayında açmayı planlıyoruz. 23 bin metrekare kapalı alan ve 5 dönüm arazi üzerine kurulu binamızda daha nitelikli eğitim, öğretim ve hasta hizmeti vereceğiz' dedi.
TÜRKİYE'DE DOÇENT SAYISINDA 1. SIRADA
Verdikleri hizmetlerden de bahseden Prof. Aydemir, '32 öğrenciyle 1992 yılında kurulan fakültemizde şu an 612 öğrenci var. Bunlardan 74'ü 19 farklı ülkeden. Türkiye'de doçent sayısı olarak 1. sıradayız. Bu da eğitim-öğretimde ne kadar ileri düzeyde olduğumuzu gösteriyor. Ayrıca bölgede aylık 25 bin hastaya hizmet veriyoruz. Bölgedeki yatılı ilköğretim okullarında fakültemize ait 2 gezici klinik araç ile 2 bin 430 öğrenciye koruyucu tedavi hizmeti veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızı da unutmuş değiliz. Engelli kliniğimizde ağız ve diş sağlığı ile ilgili bütün tedavileri yapıyoruz. Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı'nda (DUS) her sene öğrencilerimiz ilk sıralarda yer alıyor. Eğitim sistemimiz probleme dayalı, öğretim ve entegre eğitim. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ise Türkçe eğitimin yanında İngilizce diş hekimliği eğitim programına başlayacağız. Ortodonti Ana Bilim Dalı'nda dişler ve çeneler ile ilgili düzensizliklerde tedavi öncesi ve sonrası değişimleri izlemek ve hasta profili hakkında bilgi edinmek için profesyonel makro fotoğraflar çekiyoruz' diye konuştu.
Diş Hekimliği Fakültesi kurulduğundan bugüne kadar önlisans, lisans ve doktora olmak üzere bin 106 mezun verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

3 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

5 Başbakan'dan 'asgari ücret' açıklaması

ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

6 ZMO Samsun Şube Başkanı Hayati Tosun: 'Bu kuruldan hayırlı sonuç çıkmaz'

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

7 Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

8 Samsunspor taraftarı galibiyetin mimarıydı

Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

9 Ahmet Arıman 23 yaşındaki sevgilisi Kader Kaynak ile evlendi

Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı

10 Samsun dahil 46 ilde operasyon: 508 gözaltı


SIRADAKİ HABER