HaberlerTok, şehidin emanetini unutmadı

Tok, şehidin emanetini unutmadı

Şehidin emanetine sahip çıkan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, verdiği sözü yerine getirerek Şehit Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in baba ocağının tüm eşyalarını karşıladı.

Tok, şehidin emanetini unutmadı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ocak ayında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit düşen Şehit Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir’in yeni inşa edilecek baba ocağının tüm eşyasını belediye olarak karşılayacaklarını söylemişti. Başkan Tok, yeni evin tamamlanmasının ardından verdiği sözü yerine getirdi.

Tok, sözünü tuttu

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde hain PKK terör örgütü tarafından 25 yaşında şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in baba evinin içleri açısı hali yürekleri burkmuştu. Tek katlı, derme çatma tuğlalı evde yaşayan şehit anne ve babasının evinin yanına yeni ev yaptırılmasını Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yeni evin tüm eşyasının karşılanmasının sözünü ise İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok vermişti. İki başkan da verdikleri sözü yerine getirerek şehit ailesinin yüzlerini güldürdü.

Eşyalar şehit ailesine ulaştırıldı

Şehit ailesinin yeni evinin tamamlanmasının ardından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Şehit Nuh Özdemir'in Ordu Akkuş ilçesi Salman Mahallesi’nde baba evine eşyaların ulaştırılması talimatını verdi. Belediye ekipleri, oturma odası koltuk takımı, yatak odası takımı, 2 adet tek kişilik yataklı baza, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocağı Şehit Nuh Özdemir'in anne ve babasının yeni evine götürdü.

 

Şehit babasından teşekkür

Belediye ekiplerini karşılayan Şehit Özdemir'in anne ve babası İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'a teşekkür etti. Şehit babası Mehmet Özdemir, “Oğlumuzun hatıraları ile dolu eski evimizi yıkmayacağım. Oğlumun hatıralarını yaşatacağım. Yeni evimizin yapımında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve evimizin tüm eşyalarını karşılayan İlkadım Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

“Şehitlerimiz için ne yapsak azdır”

Vatan uğruna canını feda eden şehidimizin anne ve babası ile birlikte kaldığı evin durumunu görünce yüreğinin burkulduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Sur Şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in Ordu Akkuş ilçesi Salman Mahallesi’ndeki baba ocağı içimizi burkmuştu. Ordu Belediyesi tarafından şehidimizin baba ocağının yenilenmesi sözü üzerine biz de bir nebze destek olabilmek adına eşyalarını yenileme sözü vermiştik. Biz verdiğimiz sözü yerine getirerek şehidimizin ailesinin beyaz eşyalarını ve tüm mobilyalarını kendi ellerimizle teslim ettik. Tabii vatanı uğruna canlarını feda eden kahramanlarımız için ne yapsak azdır. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}