Daha da cesur adımlar atacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, '2012 sonrası yoğun eleştiriler aldığımız bazı yüzleşmelerle geleceğe yürümek için cesur adımlar attık. Spor camiası olarak bunu yaptık. Herkesle beraber burada da cesur olacağız' dedi.

Daha da cesur adımlar atacağız

Kulüpler Birliği Vakfı'nın düzenlediği Futbol Zirvesi'nde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açıklamalarda bulundu.

'BİRÇOK KONUYLA MÜCADELE ETTİĞİMİZİ KİMSE UNUTMASIN'

Bakan Kılıç, çalışmaları sistematik olarak geliştirmek için çaba sarf ettiklerini ifade ederek, 'Geçiş döneminden geçtiğimizi ve birçok konularla mücadele ettiğimizi kimse unutmasın. 2012'den sonraki süreçte neler yaşandığını iyi hatırlayın. Hiçbir şeyden çekinmeden gittiğimiz lütfen dünyanın hatırladığı gibi ülkemizde de herkes hatırlasın. Türkiye'de şu anda 3 milyar 200 milyon civarında maliyetle, 1 milyar dolar civarında, 29 stat projesi yapılmakta. 5 tanesi açıldı, kullanıma girdi. Bu sadece futbola yaptığımız yatırımın bir kalemi. Tabii ki çok konuştuğumuz, dile getirdiğimiz, özellikle paylaştığımız kulüplerimizin mali durumuyla ilgili bir konu var. Uluslararası anlamdaki tecrübelerden iyi faydalanmalıyız. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde hayata geçirilmiş, kurumlar içerisindeki kararlar ve kriterler iyi incelenip, doğru adımlar atılıp, artık bugün yaşadığımız sorunları gelecekte yaşamamak için bunun altyapısını doğru oluşturulması gerekiyor' ifadelerini kullandı.

'İLERİYİ GÖRMEMİZ GEREKİYOR'

'Türkiye'deki futbol kulüplerinin mali yapısıyla ilgili ciddi bazı emareler var' diyerek sözlerine devam eden Bakan Kılıç, 'Gelecekte bununla ilgili bazı sıkıntılı konular olabilir. Olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Şimdiden bunun çalışmasına başladık. Ama yasal altyapıyı oluşturarak yapmalıyız. Kulüpler yasasına son halini vererek, yasal altyapısını iyi kurarak ileriyi görmemiz gerekiyor. Tüm paydaşlarla yoğun çalışma içindeyiz. Bu yasal altyapılar oturmadan zaten gelecekle ilgili adımlardan bir şey elde edemeyiz' açıklamasını yaptı.

'ÖNEMLİ OLAN ALTYAPI"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2012 sonrasında eleştiri aldıkları yüzleşmelerle gelecek adına önemli adımlar attıklarını vurgulayarak, 'Spor camiası olarak bunu yaptık. Herkesle beraber burada da cesur olacağız. Adımları doğru şekilde atarak ekonomik anlamdaki sıkıntı içinde olan kulüplerimizin kendilerini daha iyi yönetmeleri konusunda geleceğe yürüyeceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde sıkıntı yok, sadece Türkiye'de var diye bir şey yok. Dünyanın birçok ülkesinde kulüpler sıkıntılarla karşı karşıya gelmiştir. Önemli olan altyapıyı sağlam oluşturup, kuralları doğru koyup elde edilen gelirlerin doğru şekilde harcanmasını sağlamak' şeklinde konuştu.

'ÜMİT EDİYORUZ Kİ FİNAL OYNARIZ'

Bakan Kılıç, Fransa'da gerçekleştirilecek olan EURO 2016'da Türkiye'nin güzel sonuçlar alacağına inandıklarını söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

'Hocamıza ve futbolcularımıza inanıyoruz. Onları destekleyen tüm ekibe inanıyoruz. Ellerinden geleni yapacaklarına eminiz. Onların yüreklerini ortaya koyduğu zaman hangi başarıyı elde ederlerse başımızın üstünde yeri var. Ümit ediyoruz ki final oynarız. Final oynayıp da neden kupayı kaldırmayalım diye de içimizden düşünüyoruz.' Akif Çağatay Kılıç   kulüpler birliği  

EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

5 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

6 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

7 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

8 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

SAMDOB'dan romantik eser

10 SAMDOB'dan romantik eser


SIRADAKİ HABER