HaberlerBES Samsun Şube Başkanı Şahin: OHAL baskı aracı olarak kullanılıyor

BES Samsun Şube Başkanı Şahin: OHAL baskı aracı olarak kullanılıyor

BES Samsun Şube Başkanı İsrafil Şahin, OHAL'in baskı aracı olarak kullanılarak toplumsal muhalefetin susturulmaya çalışıldığını öne sürdü

BES Samsun Şube Başkanı Şahin: OHAL baskı aracı olarak kullanılıyor

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Samsun Şube Başkanı İsrafil Şahin, OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK), Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) 73 sendika üyesinin açığa alındığını söyledi. Şahin, ''İktidar ortaya bir gerekçe koymaktan aciz kaldı ve kamu emekçilerinin savunma hakkını bile yok saydı'' ifadelerini kullandı.

73 SENDİKALI AÇIĞA ALINDI
Son 1 haftadır SGK'da yoğun biçimde ihraçların yaşandığını kaydeden Şahin, ''İlan edilen OHAL çerçevesinde tüm AKP muhaliflerinin hedef alındığı bir süreçte, her türlü baskı aracı kullanılarak toplumsal muhalefet susturulmaya çalışılıyor. Siyasi iktidar KHK'larla binlerce kamu emekçisinin görevine hukuksuz bir şekilde son verirken, ortaya bir gerekçe koymaktan aciz kaldı ve kamu emekçilerinin savunma hakkını bile yok saydı. Bugüne kadar 73 üyemiz bu kapsamda açığa alındı. Siyasi iktidarı ve SGK yöneticilerini bir kez daha uyararak hukuksuz uygulamalarından vazgeçmeye çağırıyoruz'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}