Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Gaziantep haber: MHP kaçırılan askerlerin ailelerine sabır çağrısı yaptı

Gaziantep haber: Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, TSK'nın Fırat Kalkanı Operasyonu'nda kaçırılan 2 rütbeli askerin ailelerine çağrı yaparak, sabır telkininde bulundu.

MHP kaçırılan askerlerin ailelerine sabır çağrısı yaptı
Gaziantep haber:
MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Ulusal ve yerel medya temsilcileri ile sohbet eden Başkan Taşdoğan, gazetecilerin bölge ve ülke gündemiyle ilgili sorularına cevap verdi.
Türkiye'nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgenin huzuru ve ülkenin bekası için Suriye'de olduğunu hatırlatan Taşdoğan, 'TSK Fırat Kalkanı Operasyonu çerçevesinde 2 astsubayımız ile irtibatın kesildiğini bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu durum bizi derinden üzmüştür. TSK mensuplarına böyle bir kalkışma yapanlar, cezasını en ağır şekilde çekecektir. TSK güçlüdür. Barış ve huzur için Suriye'dedir. Bölgede ülkemizin bekası için bulunmaktadır. TSK, mensuplarına yapılan bu operasyonun karşılığını fazlasıyla verecek güçte, cesarette, bilgi ve beceridedir. Gereğini yapacaktır. Milletimize ve askerlerimizin ailelerine biraz sabırlı olmasını telkin ediyoruz' dedi.

FETÖ operasyonları
Taşdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ operasyonları ile ilgili soru üzerine, beklentilerin FETÖ'nün yönetim kadrosunun deşifre edilmesi olduğunu ifade etti. FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik de operasyonlar yapılması gerektiğini vurgulayan Taşdoğan, 'Biz sadece memurlarla ilgili değil, bu Yurtta Sulh Konseyinde kimler olduğu, bunlar kalkışmada başarılı olsaydı şimdi Dışişleri, İçişleri, Milli Eğitim Bakanı, Sağlık Bakanı kim olacaktı, ellerindeki kadroda kimler vardı, hükumet bunu çözmüş mü, çözmüşse, bunlara yönelik operasyon yapılacak mı, bunun beklentisi içerisindeyiz. Siyasetçilere yönelik operasyon yapılmazsa, ne kadar başarılı olunursa olunsun kamu vicdanında doğru bir iş yapılmış algısı oluşturmayacaktır' şeklinde konuştu.

Şamil Tayyar'a tepki
Fırat Kalkanı Operasyonu'nun yeniden gözden geçirilmesi yönünde açıklamalar yapan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'a tepki gösteren Taşdoğan, 'Fırat Kalkanı Operasyonu'nun yeniden gözden geçirilmesi gibi bir açıklama akıllara ziyan verici bir şeydir. Yeniden gözden geçirilsin derken ne yapalım, geri mi çekilelim? Biz oraya ülkemizin bekası için gittik. Ağızlarından çıkanları kulakları duysun. Türkiye Cumhuriyeti ve TSK bölgede barış istikrar ve huzur için ülkemizin bekası için oradadır. Tekrar değerlendirilmelidir şeklindeki söylemden geri çekilmeyi kastediyorlarsa, lütfen kendilerini tekrar değerlendirsinler' diye konuştu.
Taşdoğan, CHP'nin şehit ayrımı konusundaki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine ise şehitlerin mertebelerine siyasi parti ya da iktidarların karar veremeyeceğini vurguladı.
Taşdoğan, insanların cebindeki dolarla yükselişin engellenemeyeceğini belirterek, bölgedeki iş adamlarına ve alışveriş merkezi sahiplerine seslendi. Alışveriş merkezi sahiplerine yaptığı çağrıda kira sözleşmelerinin dolar yerine Türk Lirası ile yapılmasını isteyen Taşdoğan, beklenen ekonomik krizden etkilenmemek için bölge siyasetçi ve bürokratlarının ciddi bir çalışma yürüttüğünü de sözlerine ekledi
Taşdoğan, program sonunda gazeteciler ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

MHP kaçırılan askerlerin ailelerine sabır çağrısı yaptıEN ÇOK OKUNANLAR

Yılmaz, niye öfkelendi

1 Yılmaz, niye öfkelendi?..

Samsunspor Samsunspor Başkanvekili Araboğlu  Tek derdimiz Samsunspor

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanvekili Araboğlu 'Tek derdimiz Samsunspor'

Otomobilin kadına çarpma anı kameralara böyle yansıdı

3 Otomobilin kadına çarpma anı kameralara böyle yansıdı

Acıpayam ilçe milli eğitim müdürü FETÖden gözaltına alındı

4 Acıpayam ilçe milli eğitim müdürü FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ soruşturması okulun adını değiştirtti

5 FETÖ soruşturması okulun adını değiştirtti

Kaza yapan tırda sıkışan sürücü ağır yaralandı

6 Kaza yapan tırda sıkışan sürücü ağır yaralandı

Safranboluda 50 metre ara ile iki ev yandı

7 Safranbolu'da 50 metre ara ile iki ev yandı

Mahkeme,  Sabıkan var dedi, evi yanan vatandaşa kamu davası açtı

8 Mahkeme, ' Sabıkan var' dedi, evi yanan vatandaşa kamu davası açtı

İzmirliler 57nci Alay şehitlerini unutmadı

9 İzmirliler 57'nci Alay şehitlerini unutmadı

Gümüşhanede 57Alaya vefa yürüyüşü düzenlendi

10 Gümüşhane'de 57.Alaya vefa yürüyüşü düzenlendi


SIRADAKİ HABER