HaberlerTok: 'Muhtarlar bizim gözümüz kulağımız'

Tok: 'Muhtarlar bizim gözümüz kulağımız'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, muhtarlara hizmetlerin etkili ve verimli bir şekilde yerine getirilmesinde ve koordinasyonunda çok önemli görevler düştüğünü söyledi.

Tok: 'Muhtarlar bizim gözümüz kulağımız'

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Derebahçe Sosyal Tesisleri’nde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Samsun Muhtarları Derneği Başkanı Hasan Tütüncü, İlkadım ilçesi mahalle muhtarları, Samsun İli Muhtarlar Derneği üyeleri ve İlkadım Belediyesi birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda İlkadım ilçesi sakinlerinin muhtarlara ilettiği istek ve arzuları paylaşıldı. Yerel yönetimlerin en büyük yardımcılarından olan muhtarlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği önemin altını çizen Başkan Tok, muhtarların gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür etti.

Toplantıda yaptığı konuşmada muhtar ve yerel yönetimlerin iş birliğinin önemini vurgulayan Başkan Tok, “Siz muhtarlarımız biz yerel yöneticilerin mahallelerdeki gözü ve kulağı olarak hizmetlerimizin aktarımında ve anlatımında en büyük destekçilerimizsiniz. Sizler vatandaşlarımız ve bizim aramızdaki köprüyü ne kadar sağlam kurarsanız bizlerde hizmet etme noktasında o kadar başarılı oluruz" dedi.

 

"Yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek"

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın talimatlarıyla hız kazandırılan Samsun Anadolu Lisesi bahçesine dev spor salonu kazandıracaklarını ifade eden Başkan Erdoğan Tok, “Samsun Anadolu Lisesi bahçesine çocuk ve gençlerimizin istifade edebileceği 2 bin 500 kişilik büyük bir kapalı spor salonu yapacağız. Seçimler öncesi verdiğimiz sözlerin tutarken üzerine yeni projeler ve hizmetler ekleyerek yatırımlarımıza devam ediyoruz. Şu an içerisinde bulunduğumuz Derebahçe Sosyal Tesisleri’ni çok kısa bir sürede halkımızın hizmetinize sunduk. Aynı anda birçok yerde yatırımlarımız devam ediyor, Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi tamamlanmak üzere, Selçuklu mimarisi kullanılarak inşa edilen Karadeniz'in en büyük Camii ve Külliyesi hızla yükselmekte, yeni belediye hizmet binamızın da projesi tamamlanmış durumda, Fen İşleri Müdürlüğümüz kaldırım ve yol çalışmalarını İlkadım'ın dört bir köşesinde sürdürüyor ve tüm birimlerimizle vatandaşımıza hizmet için gece gündüz görev başınayız" diye konuştu.

Daha sonra muhtarlar ile Derebahçe Sosyal Tesisleri’ni gezen Başkan Tok, Ömer Halisdemir'i anlatan 30 kuş filmini muhtarlarla birlikte izledi. Filmi izlerken duygusal anlar yaşayan Tok, daha sonra tesis içinde devam eden kursları gezerek kursiyerler ile sohbet etti.

SIRADAKİ HABER
}