Samsun haber gazetesi

Eroğlu ve Kılıç Samsun'da temel atacak

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs Barajı'nın isale hattı temel atma töreninin 4 Aralık Pazar günü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla yapılacağını açıkladı

Eroğlu ve Kılıç Samsun'da temel atacak

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, 19 Mayıs İlçesi'nde yapımı yüzde 90 oranında tamamlanan 19 Mayıs Barajı'nda incelemelerde bulundu.

EROĞLU VE KILIÇ GELİYOR
19 Mayıs Barajı şantiye şefi Emre Sönmez ve isale hattı şantiye şefi Sermet Sönmez ile baraj ve isale hatları konusunda fikir alışverişinde bulunan Başkan Topaloğlu ve Bölge Müdürü Kanık, 4 Aralık Pazar günü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla isale hattı temel atma töreninin gerçekleştirileceğini söyledi.

70 MİLYON HARCANACAK
DSİ Bölge Müdürü Ahmet Kanık, "19 Mayıs Barajı temelden gövde yüksekliği 89.75 metre, dolgu hacmi 3.89 milyon metreküp ve depolama hacmi 59.27 milyon metreküp olan baraj, kil çekirdekli, kaya dolgu gövde tipinde inşa ediliyor. 19 Mayıs Barajı 70 milyon TL’ye mal edilecek. Barajın tamamlanması ile milli ekonomiye yılda 27 milyon 636 bin TL katkı sağlayacak ve toplam 75 bin 550 dekar zirai alanın suya kavuşacak" dedi.

CAN ÖZÜ OLACAK
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ise şunları söyledi: "İlçeye adeta can özü olacak değere sahip 19 Mayıs Barajında artık son rütujlar gerçekleşiyor. Barajımızın tamamlanmasıyla birlikte Şantiye şeflerimizden aldığımız bilgilere göre, 19 Mayıs Barajımız 56 milyon metreküp su tutacak, 23 milyon metreküp içme suyu hattı ayrıca 75 bin dönüm alan sulanabilecek. İsale hattı ile birlikte 19 Mayıs barajından alınacak su 1230 metre isale hattı ile arıtma tesisine iletilecek ve 100.000m3 /saat kapasiteli arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra 51km bağlantı hattı ile 19 Mayıs, Bafra ilçeleri ve Dereköy, Yörükler, Doğanca, Çetinkaya beldelerinin ve 65 köyün içme suyu ihtiyaçları karşılanacak. Yılda 22,3 hm3 içme suyu sağlanacak. İş kapsamında 51 km isale hattı, su alma yapısı, 2 adet terfi merkezi, 5 adet su deposu ve hatlar üzerinden 90 adet sanat yapısı yapılacak. 4 Aralık Pazar günü saat 15.00’da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla isale hattı temel atma törenini gerçekleştireceğiz.’EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor altyapısında rezalet

1 Samsunspor altyapısında rezalet

Samsunda düğün kana bulandı

2 Samsun'da düğün kana bulandı

Dolara millet darbesi

3 Dolara millet darbesi

Samsunda eve kurşun yağmuru

4 Samsun'da eve kurşun yağmuru!

DİSK Samsun Şube Başkanı Çetinkaya Asgari ücret 2 bin TL olmalı

5 DİSK Samsun Şube Başkanı Çetinkaya: Asgari ücret 2 bin TL olmalı

Samsunda alacak-verecek kavgası kanlı bitti 2 yaralı

6 Samsun'da alacak-verecek kavgası kanlı bitti: 2 yaralı

Samsunda mahallenin gençlerinden uyuşturucu protestosu

7 Samsun'da mahallenin gençlerinden uyuşturucu protestosu

Samsuna yatırım yağmuru

8 Samsun'a yatırım yağmuru

Samsunda feci kaza Şarampole yuvarlandılar

9 Samsun'da feci kaza! Şarampole yuvarlandılar

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü İkinci yarının hakimi bizdik

10 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: İkinci yarının hakimi bizdik


SIRADAKİ HABER