Samsun Valisi Şahin: Dış güçlerin oyununu bozacağız

Samsun'un Bafra ilçesinde 365/1 kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi. Törende konuşan Vali Şahin, 'Ülkemiz üzerinde dönen dolaplar açık. Onun için bizler bu mücadeleyi verirken elbette el birliği ile hareket edeceğiz. Bu dış güçlerin oyunlarını da bir şekilde ortadan kaldıracağız' dedi.

Samsun Valisi Şahin: Dış güçlerin oyununu bozacağız

Bafra eski kapalı spor salonunda düzenlenen törene Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ünsal Ağaoğlu, Bafra Belediye Başkanı Zihni şahin, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, askeri erkan ve erlerin aileleri katıldı.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ünsal Ağaoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali İbrahim Şahin, “Değerli anneler babalar, çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Biz de bu yavrularımızı koruyup kollayacağız. Onlar da bu ülkeyi, bu vatanı canları uğruna koruyacaklar. Kendilerine verilen görevi en güzel şekilde yerine getireceklerdir. Hepimiz takip ediyoruz, ülkemiz çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bir taraftan Suriye’de, bir taraftan Irak’ta, bir taraftan Batı ülkelerinin üzerimize ördükleri çorapları üzerimizden atmakla mücadele veriyoruz. Burada hepinize görevler düşüyor. Askerler, jandarma, polis kendi üzerine düşen görevi en güzel şekilde yerine getirecek. Ülkenin bütünlüğü, birliği, selameti için mücadele edecektir. Biz kamu görevlileri üzerimize düşen görevi mesai saati merhumu gözetmeksizin mücadelemizi el birliği ile vereceğiz, bunu yaptığımız zaman başarılı olacağız. Diğer türlü yabancı mihrakların ülkemiz üzerinde ki oyunları bertaraf etmek her halde daha zor olacaktır. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gözlüyoruz. Gerek sosyal medyada gerek gazetelerde gerekse etrafımızda duyduğumuz sözlerle ülkemiz üzerinde dönen dolaplar açık. Onun için bizler bu mücadeleyi verirken elbette el birliği ile hareket edeceğiz. Bu dış güçlerin oyunlarını da bir şekilde ortadan kaldıracağız. Değerli askerler, değerli jandarma sizlerde şehrimizde ki huzuru, güveni, güzelliği sağlamak için mücadele vereceksiniz bundan dolayı size teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından erlerin yemin merasimi ve geçit töreninin ardından Söylenen Jandarma Marşı ile tören sona erdi.

Tören öncesi narkotik ve bomba uzmanı köpekler Çaba ve İbre salonda arama yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Kaldırım aday adayı

2 Kaldırım aday adayı

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

6 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Yaşam savaşını kaybetti

7 Yaşam savaşını kaybetti

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

8 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

10 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor


SIRADAKİ HABER