HaberlerCHP Samsun Milletvekili Tekin: Hükümet fındığa sahip çıkmadı

CHP Samsun Milletvekili Tekin: Hükümet fındığa sahip çıkmadı

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında 'Ölmek üzere olan fındığa verilen oksijen yetmedi, hükümet fındığa sahip çıkmadı' dedi.

CHP Samsun Milletvekili Tekin: Hükümet fındığa sahip çıkmadı

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, 14 yıldır iktidarda olanların, tarım ürünlerinden en fazla döviz getiren fındığa sahip çıkmadığını savundu.

Depoculuğun şart olduğu bilinmesine rağmen söylem ve açıklamalardan öte bir şey yapılamadığını ileri süren Tekin, sanayi ürünü fındığa ambalaj ve paketleme dahil hiç destek sağlanmadığını ifade etti.

TMO'nun devreye girip sembolik alım yapmasının dev adım gibi gösterilmeye çalışıldığını belirten Tekin, 15 liradan 10 liraya düşen fındığın, 25 kuruş artarak 10.25 kuruş olduğunu, dev atağın komediye döndüğünü söyledi.

FİSKOBİRLİK'in acil alım müdahalesi ve depoculuğu hayata geçirerek inisiyatif alması gerektiğini ifade eden Tekin, fındığın kullanılacağı gıda ve yağ üzerinde özel teşvikler verilerek hem iç hem de dış piyasada hak ettiği yere getirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.SIRADAKİ HABER
}