HaberlerBingöl HaberleriAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bingöl'de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bingöl'de - Bingöl Haberleri

Anayasa değişikliğinin AK Parti'nin teklifi olarak meclise gideceğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Genel Kurul'da 330'un üzerinde bir destekle birlikte inşallah referanduma gidilmiş olacak. Halkımız, basiretiyle, ferasetiyle tüm tartışmalara son noktayı koyacaktır' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bingöl'de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, partisinin Bingöl İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda yaptığı konuşmada, anayasa değişikliği ve başkanlık sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin görüşmesinden olumlu sonuçlar çıktığını belirten Yılmaz, önümüzdeki günlerde yönetim sistemiyle ilgili anayasa değişikliğinin meclise gideceğini söyledi. Yılmaz, 'Bu konu Türkiye için çok önemli bir aşama. Yıllardır bu konu, Türkiye'nin gündeminde olan ve tartışılan bir konudur. Sadece AK Parti döneminde değil, geriye gittiğimizde rahmetli Özal döneminde, Süleyman Demirel döneminde yine rahmetli Erbakan'ın bu konulardaki tavrını, rahmetli Türkeş'in tavrını ve birçok siyasinin tavrını hepimiz biliyoruz. Türkiye yıllar yılı bu konuyu gündeminde tuttu, tartıştı ama şimdi son bir aşamaya gelmiş durumdayız' dedi.
Anayasa değişikliğinin AK Parti'nin teklifi olarak meclise gideceğini belirten Yılmaz, 'Anayasa komisyonunda değerlendirilecek ve ardından Genel Kurul'a gelecek. Genel Kurul'da 330'un üzerinde bir destekle birlikte inşallah referanduma gitmiş olacak. Son sözü de inşallah halkımız söyleyecek. Bu konunun halka gitmesinden hiç kimsenin de çekinmemesi lazım. Halkımız, basiretiyle, ferasetiyle tüm tartışmalara son noktayı koyacaktır. Ülkemizin geleceği adına tarihi bir gelişmeye imza atacaktır' diye konuştu.

'Türkiye istikrarı garanti edecek'
Başkanlık sistemi veya cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte Türkiye'nin istikrarı kurumsal olarak garanti edeceğini anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:
'Son 14-15 yılda AK Parti'nin gücü sayesinde, halktan aldığı güç sayesinde Türkiye bir istikrar yakaladı ve bu istikrarlı dönemde hızlı bir şekilde büyüdü. Ekonomisiyle büyüdü, dış politikada daha etkili bir ülke haline geldi, çok daha güçlü bir şekilde sesini dünyaya duyuran bir ülke haline geldi. Ancak bu mevcut yapının bir garantisi yok. Geçtiğimiz 7 Haziran'da da gördük ki bu değişebiliyor, seçim sonuçlarına göre farklı tablolarla kalabiliyor ülkemiz. Türkiye gelişmekte olan bir ülke, kalkınmakta olan bir ülke, Türkiye'nin siyasi istikrara ihtiyacı var. Nitekim geçmişe baktığımızda Türkiye'nin en hızlı geliştiği dönemler, siyasi istikrarın olduğu dönemlerdir. İnşallah bu siyasi istikrarı kurumsal olarak garanti etmiş olan Türkiye çok daha etkili, çok daha güçlü bir yönetimle çok daha hızlı bir şekilde kalkınacaktır ve gelişecektir. Güçlü bir hükümete, istikrarlı bir hükümete sahip olan Türkiye dış politikada da, çevremizde de, küresel düzeyde de çok daha etkili olacaktır.'
Türkiye'nin terör belasıyla karşı karşıya olduğunu kaydeden Yılmaz, 'Bir taraftan FETÖ terör yapılanması, diğer taraftan PKK ve DAEŞ gibi yapılar. Bunlar da Türkiye'nin iç güvenliğini tehdit eden yapılardır. Bunlarla mücadelede de yine istikrarlı, güçlü yönetimlerin son derece önemli olduğunu değerlendiriyoruz' dedi.
Toplantıya, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, merkez ve ilçe teşkilatları katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bingöl’de

SIRADAKİ HABER
}