Haberlerİstanbul HaberleriBakan Tüfenkci'den yangında zarar gören Kilimciler Sitesi esnafına yardım müjdes

Bakan Tüfenkci'den yangında zarar gören Kilimciler Sitesi esnafına yardım müjdes - İstanbul Haberleri

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci geçtiğimiz günlerde yanan Baltaş Kilimciler Sitesi'ni ziyaret etti. Esnafa destek müjdesi veren Bakan Tüfenkci, 'Bir miktar nakit yardım yapma noktasında da Başbakanımız bu müjdeyi vermemizi ifade etti' dedi.

Bakan Tüfenkci'den yangında zarar gören Kilimciler Sitesi esnafına yardım müjdes

Bayrampaşa'da bir takım ziyaretler gerçekleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bayrampaşa Belediyesi, AK Parti İlçe Başkanlığı ve Baltaş Kilimciler Sitesi'ni ziyaret etti. Ziyareti sırasında Bakan Tüfenkci'ye İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner eşlik etti. Bakan Tüfenkci, ilk olarak Bayrampaşa Belediyesini, ardından da Baltaş Kilimciler Sitesi esnafını ziyaret etti. Bakanı Tüfenkci, sanayi sitesi yangınında esnafın uğradığı zarar nedeniyle destek olacaklarını dile getirdi. Esnafın sorunlarını dinleyen ve bilgi alan Bakan Tüfenkci, 'İstiyoruz ki bu musibeti en az zararla atlatalım. Çok şükür cana gelmedi, mala geleni de telafi ederiz. Hep beraber telafi ederiz. Dolayısıyla bu noktada Başbakanımızın da bizlere ifade ettiği gibi bunun için burada söylemekte mahsur görmüyorum, inşallah Başbakanlık Acil Destek Fonundan Valilik emrine önümüzdeki günler içerisinde belli bir miktar para gönderilip, en azından bir miktar nakit yardım yapma noktasında da Başbakanımız bu müjdeyi vermemizi ifade etti. Tabi bununla beraber buralar iş yeri, özellikle bu iş yerlerinin vergi ve SSK borçlarını erteleme noktasında da çalışmamız var. İnşallah bu noktada size böyle bir desteği sunmuş olacağız' diye konuştu.
Sanayinin tekrar eski haline dönmesi gerektiğini belirten Tüfenkci, 'Burada ekmek yiyen insanlarımız var, para kazanan esnaflarımız var. İthalat-ihracat yapan insanlarımız var. Bunların da yeniden ayağa kalkması noktasında neler yapabiliriz, hangi destekleri sunabiliriz, faizsiz kredilerde başka fonları devreye sokarak buraları tekrardan işler hale inşallah hep beraber getirmiş olacağız. Sizler çalışmanızla, gayretinizle burada da olur, sizleri acil mekanlara da taşımak gerekebilir buralar yapılana kadar. Veya başka sanayi sitelerinde yer bulmak gerekir' ifadelerini kullandı.
Ziyaretleri sırasında Bakan Tüfenkci'ye eşlik eden Vali Şahin ise, 'Yaralı anlamında bir zararımız yok. Mal nasıl olsa yerine gelir. Sağ olsun hükümetimiz de ilk günden beri sayın bakanlarımız, Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız yakından ilgilenilmesi talimatını verdiler. Bizde il ve ilçe yönetimleri olarak burada yapmamız gereken bütün hazırlıkları yapmaya başladık' şeklinde konuştu.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 'Bakanımız, Sayın Başbakanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza buradaki olayı iletmek üzere burada bulunuyorlar. Zaten İl Ticaret Müdürümüz ve diğer müdürlerimizle Sayın Bakanımıza dün ve ondan önceki gün burada yaptıkları incelemeleri raporlarında sunmuşlardı. Bugün ben Bakanımıza nihai raporu da, sizlerin hazırlamış olduğu nihai raporu da bir resimli kitapçıkla birlikte sundum' şeklinde konuştu.
Vatandaşların isteği üzerine Bakan Tüfenkci, üst katlara da çıkarak incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. Çıkışta Bakan Tüfenkci'ye isteklerini ileten vatandaşlar, Cumhurbaşkanı'nı kastederek 'Reis'i istiyoruz' diye seslendiler.

Bakan Tüfenkci’den yangında zarar gören Kilimciler Sitesi esnafına yardım müjdes

SIRADAKİ HABER
}