Haberlerİzmir haberŞehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik'in ismi Aliağa'da okula verildi

Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik'in ismi Aliağa'da okula verildi - İzmir haber

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik'in ismi İzmir'in Aliağa ilçesinde bir okula verildi.

Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik'in ismi Aliağa'da okula verildi

İzmir Valiliği tarafından alınan kararla Aliağa Barbaros Anadolu Lisesi'nin ismi düzenlenen törenle 'Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik' olarak değiştirildi. Okul bahçesinde düzenlenen törene Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Ege Ordu Kurmay Başkanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Gürler, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, siyasi parti temsilcileri, Şehit Özgür Çevik'in ailesi ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik'in isminin ebediyete kadar yaşayacağını belirten Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, 'Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik, vatanın bağımsızlığı, birliği, bütünlüğü, milletin onuru, gururu, namusu için, dini için bayrağı için şehit olan vatan evlatlarından biri. Bu vatanın evlatları ölmesin. Hain kurşunuyla, terörist kurşunuyla hiç ölmesin. Şehidimizin ismi bu milletin yüreğinde, bu milletin tarihinde ebediyete kadar mutlaka yaşayacak ama burada da küçük bir hatıra olsun istedik. Bu okulda tüm şehitlerimize layık, milli bilinci yüksek, vatanı için milleti için çalışacak gençler yetiştireceğiz' dedi.
Okulun isminin Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik olarak değişmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden şehit annesi Gülperi Çevik ise, 'Beni çok mutlu ettiniz. Bundan sonra sizlerde benim çocuklarımsınız' dedi.
Düzenlenen tören sonrasında şehit annesi Gülperi Çevik'e oğlunun tabutunun sarılı olduğu Türk bayrağı verildi. Ayrıca cuma namazı öncesinde şehit Piyade Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik anısına Aliağa Merkez Camii'nde mevlit okutularak lokma dağıtıldı. Aliağa Belediyesi personelleri tarafından vatandaşlara pilav ve ayran ikramı yapıldı. Protokol üyeleri ile vatandaşlar okutulan mevlit ve yapılan lokma hayrının ardından şehit Özgür Çevik'in Aliağa Şehitliğindeki kabristanını ziyaret etti. Şehit Özgür Çevik, mezarının başında edilen dualarla anıldı.

Şehit Yüzbaşı Oğuz Özgür Çevik’in ismi Aliağa’da okula verildiSIRADAKİ HABER
}