HaberlerKayseri haberAK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız:

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız: - Kayseri haber

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Başkanlık sistemi, 'Türkiye'nin gelişmesi adına yapılmış partiler üstü bir hareket' şeklinde niteledi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız:

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Yozgatlılar Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Dernek Başkanı Ayhan Köklü'den dernek faaliyetleri hakkında bilgi alan Yıldız, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Taner Yıldız, 'AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, '15 Temmuzla beraber yakın siyaset tarihinin ve bundan sonra belki 50'li yıllar boyunca hatırlanacak olan zihinlerimize kazınmış bir darbe girişiminden çıktık. Bu darbeyi planlayanlar ile darbeyi gerçekleştirmek isteyenler yalnızca bu ülkede bu işi yapmakla kalmadılar, kaos oluşturmak, ülkeyi bölmek ve bütün bu ülke üzerinde gözü olanlara karşı da yardımcı olmak maksadıyla bunu yaptılar. Bu neresinden bakarsanız bakın masum görülebilecek, makul hale getirilebilecek hiçbir gerekçesi olamaz. Türkiye'deki hükümetler demokratik seçimler ile iş başına gelen hükümetlerdir. Biz işin başında, 'Türkiye'deki her türlü vesayete, ister askeri ister yargı yoluyla isterse dini olsun göz yummayacağız' dedik. 15 Temmuz ufkumuzdaki insan tipini dahi değiştirecek tarzda gelişti.' diye konuştu.
Başkanlık sistemini değerlendiren Yıldız, 'İnşallah önümüzdeki bütçe görüşmesinden sonra meclis gündemine Başkanlık sistemi getirilecek. Komisyonu hemen başlatacak olan bir gelişmemiz var. Partili Cumhurbaşkanı sistemiyle alakalı MHP ile gelinen bir mutabakat noktası var. Bu Türkiye'nin gelişmesi adına yapılmış partiler üstü bir harekettir. Bunun faydasını inşallah önümüzdeki süreçte hep beraber müşahede edeceğiz. TBMM'deki oylamada ve referandum ile beraber bunlar sonuçlanacak. Hep beraber izliyoruz'. ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız:SIRADAKİ HABER
}