HaberlerManisa haberAK Parti'den CHP'ye üslup tepkisi

AK Parti'den CHP'ye üslup tepkisi - Manisa haber

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akhisar İlçe Teşkilatı yaptığı basın açıklaması ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Teşkilatının 1 Aralık'ta Akhisar Arena Stadyumu inşaatında yaptığı basın açıklamasındaki üsluba tepki gösterdi.

AK Parti'den CHP'ye üslup tepkisi

AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit ve beraberindeki Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Kokaz, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Karaoğlu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte lokal binasında bir basın açıklaması yaptı.
AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit yaptığı basın açıklamasında, '1 Aralık tarihinde Akhisar'da stadyum konusunda CHP'li 3 milletvekili, ilçe başkanı ve meclis üyeleri bir basın açıklaması yapmıştır. Kendilerinin beyanı üzerine Asıl konu stat olması gerekirken konu amacından saptırılarak CHP Akhisar ilçe başkanı tarafından 'Cumhurun başına ey adam diyerek yakışıksız ve küçültücü ifadeler kullanmıştır. Belediye Başkanına ve Yönetimine Stattan siyasi rant elde edildiği ima ederek zan altında bırakılmaya çalışılmıştır. Oysa Hükümetimizin ve belediyemizin gerek Türkiye'mizde ve Akhisar'ımızda yaptığı tüm eserler hizmete yöneliktir. Ülkemize yapılanlar ortadadır Akhisar'ımızda yapılan okullar hastaneler, toplu konutlar, müzeler, yağmur suyu ve kanalizasyon kollektörleri, arıtma, mezbaha, hayvan pazarı, ring yolu, gölet, belediye hizmet binası, yeşil alanlar, yollar, organize sanayi bölgeleri ve burada sayamadığımız onca hizmet söz konusu iddiaların asılsız olduğunu göstermektedir. Ayrıca halkımız bu iddiaların cevabını kendilerine her seçimde sandıkta verdiği halde bu dili ısrarla kullanmalarını halkımıza yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyoruz ilçe başkanı hem kullandığı dil dolasıyla hem de muhatap olmaya çalıştığı kişilere yönelttiği ifadeler ile siyasi nezaket sınırlarını ve haddini aşmıştır. Siyasi eleştiri ve diyaloğa açık olan ve her platformda kendileri ile bir araya gelen bizler, AK Parti ilçe Teşkilatı olarak bu tavırlarını kınıyoruz ve muhataplarımızı siyaset kurumunu itibarsızlaştıracak provakatif ve propagandist dil ve tavırlardan uzak olmaya davet ediyoruz' dedi.SIRADAKİ HABER
}