HaberlerEskişehir haberAK Parti'den engelli çocuklara ziyaret

AK Parti'den engelli çocuklara ziyaret - Eskişehir haber

AK Parti Eskişehir milletvekili Harun Karacan ve Ak Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Elbruz Bilge Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'ndeki engelli çocuklarla bir araya geldi.

AK Parti'den engelli çocuklara ziyaret

Karacan ve Doğan, çocuklara Eskişehirspor'un formalarını hediye ederek güzel anlar yaşadılar. Milletvekili Karacan, çocukların yüzlerindeki gülümsemenin dünyalara bedel olduğunu söyleyerek, 'Engellilerimizin başkalarına gereksinim duymadan yaşamlarını sürdürebilmeleri, üreten ve topluma faydalı bireyler olmaları çok önemli. Bu anlamda engelli kardeşlerimizin yaşamlarını daha kolay sürdürebilmeleri için her türlü destek ve hizmeti hükümetimiz adına onlara sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz' dedi.
İlçe Başkanı Doğan ise, sosyal devlet olmanın ilk şartının engelli vatandaşların engelsiz bir yaşam sürebilmeleri için gerekli olan tüm yatırım ve düzenlemelerin devlet tarafından sağlanması olduğunu belirterek: 'Hükümetimiz göreve geldiğinden bu zamana kadar engellilerimizin önündeki toplumsal engellerin ortadan kaldırılması adına birçok düzenleme gerçekleştirmiştir. Anayasa Referandumu çerçevesinde pozitif ayrımcılık hakkı en çok engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmıştır. Hükümet olarak 2023 hedeflerimiz doğrultusunda tüm vatandaşlarımızın eşit şartlarda ve kendilerine yetebilen bireyler olarak hayat sürmeleri temel anlayışlarımızdan biridir' diye belirtti.

AK Parti’den engelli çocuklara ziyaretSIRADAKİ HABER
}