HaberlerTokat haberAK Parti'li Çakır: 'Tokat havalimanı projesi ilk sırada'

AK Parti'li Çakır: 'Tokat havalimanı projesi ilk sırada' - Tokat haber

AK Parti Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Yeni Tokat Havalimanı projesinin 3 havalimanı projesi içerisinde birinci sırada yer aldığını söyledi.

AK Parti'li Çakır: 'Tokat havalimanı projesi ilk sırada'

Tokat'ta basın mensupları ile biraya gelen AK Parti'li Çakır'a AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Bay, AK Parti Tokat Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu, AK Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk ve parti yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Çakır, Başbakan Binali Yıldırım'la AK Parti Tokat milletvekillerinin toplantısında Tokat Havalimanı, Tokat-Niksar karayolu, Turhal Şeker Fabrikası ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Tokat'a yapacağı ziyaretin gündeme geldiğini söyledi. Yeni Tokat Havalimanı projesine değinen Çakır, 'Aynı konuyu Ulaştırma Bakanı iken kendisi ile konuştuğumuzda bu kadar rahat konuşmamıştı. Ama Başbakan iken çok rahat konuştu. Söylediği şeyin özeti şudur: 'Tokat Havalimanı bizim şuanda masamızda olan 3 havalimanından (Yozgat, Artvin-Rize Hava Limanı ve Tokat Havalimanı) birisidir' diye. Bu 3 havalimanı içerisinde birinci sırada Tokat Havalimanı var. Sizler de buradan takip ediyorsunuz, kamulaştırmalar hızlandırıldı. İnşallah en yetkili ağızdan Sayın Başbakan'dan bu sözleri duyduktan sonra açık söylemek isterim biz çok rahatladık. Bu konuda artık çok daha rahat konuşabiliyoruz' dedi.
Milletvekili Çakır, Tokat-Niksar-Ordu yoluyla ilgili çalışmaların yanı sıra Turhal Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi konusuna değinerek, klasik özelleştirmenin dışında bir çalışma yapıldığını, fabrikanın kapanmadan çalışmasını amaçladıklarını kaydetti. Başbakan Binali Yıldırım'ın Şubat ayı içerisinde Tokat'a gelmesinin planlandığını ifade eden Milletvekili Çakır, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, 'Zor bir yaz geçirdik. Yeni yeni koltuklarımıza oturuyoruz, toparlayacağız. Dolarda bir problem var onun dışında bir ekonomik kriz söz konusu değil. Her şeye rağmen, uluslararası ekonomik kuruluşların ülkemizle ilgili söyledikleri şeyler olumlu' diye konuştu.

AK Parti’li Çakır: “Tokat havalimanı projesi ilk sırada”SIRADAKİ HABER
}