HaberlerGiresun HaberleriGiresun Belediyesinden yurtlara denetim

Giresun Belediyesinden yurtlara denetim - Giresun Haberleri

Giresun Belediyesi ekipleri tarafından, yurt, pansiyon, otel, çok katlı binalara denetim yapılırken, yasa ve yönetmenliklere uymayanların kapatılacağı açıklandı.

Giresun Belediyesinden yurtlara denetim

Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun talimatı ile İtfaiye, Zabıta ve İmar Müdürlüğü Ruhsat Servisi uzmanlarından oluşan denetim ekibi, öğrenci yurtları, pansiyonlar, çok katlı alış veriş merkezleri, mağazalar, oteller ve okullarda denet yaptı. Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için süre verilirken yasa ve yönetmenliklere uymayanların kapatılacağı açıklandı.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, 29 Temmuz 2016 tarihinde 707 sayılı olurla denetim yapılması talimatını daha önce verdiğini belirterek, 'Adana'da yaşanan yurt yangını hepimizin yüreğini parçaladı. Belediye olarak her türlü denetimi, uyarıyı yapıyoruz. Ancak, arkadaşlarımıza olağan denetimlerin dışında zaman zaman ani denetim yapmaları talimatını verdim. İnsan hayatı, çocuklarımız hayatı her şeyin üzerindedir. İnsan hayatını ilgilendiren konularda taviz vermemiz söz konusu değildir. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını, görevlilere yardımcı olmalarını bekliyorum' dedi.
Giresun Belediyesi denetim ekiplerinin fabrika, hastane, kıraathane, lokanta gibi umuma açık yerlerde kontrollerini sürdüreceği kaydedildi.

Giresun Belediyesinden yurtlara denetim

SIRADAKİ HABER
}