HaberlerDenizli haberBelediye başkanı tekerlekli sandalye ile basketbol oynadı

Belediye başkanı tekerlekli sandalye ile basketbol oynadı - Denizli haber

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, tekerlekli sandalye ile basketbol maçı yaptı.

Belediye başkanı tekerlekli sandalye ile basketbol oynadı

Pamukkale Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Geleneksel hale getirilen etkinlikte engelli vatandaşlar gösteriler yaparken, protokol üyeleri de tekerlekli sandalye ile basketbol oynadı. Pamukkale Belediyesinin Hasan Güngör Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları, engelliler derneklerinin üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aynı zamanda Pamukkale Belediyesi Meclis Üyesi olan Denizli İşitme Engelliler Derneği Başkanı İbrahim Çelebioğlu, işaret dili tercümanı aracılığıyla yaptığı konuşmada, 'Engelliler için farkındalık oluşturmak için düzenlenen bu etkinlik için Pamukkale Belediyesine teşekkür ediyorum. Bu destekler birçok engelle uğraşan kişiler için çok önemli. Engelliler olarak daha iyi şartların oluşması için herkesin hassasiyet göstermesini istiyoruz' dedi.
Göreve geldiklerinden itibaren engelli vatandaşlar için önemli çalışmalara imza attıklarının belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, 'Bizim meclisimizde 3 engelli arkadaşımız var. Onlarla birlikte engelliler için neler yapabiliriz diye istişareler yaparak hizmetlerimizi şekillendiriyoruz. Bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın neye ihtiyacı varsa imkanlarımız dahilinde hepsini karşıladık. Akülü ya da manuel tekerlekli sandalye başta olmak üzere hasta yatağı, baston, kol saati ve benzeri ihtiyaçları karşıladık. Talep oldukça da yine yardım ediyoruz. Biz Pamukkale Belediyesi olarak kurulduğumuz yıldan bu yana her yıl mutlaka Engelliler Günü etkinliği yapıyoruz. Amacımız engelliler konusunda farkındalık oluşturmak. Bugün bunu başardığımızı da görmek bizleri mutlu ediyor. Biz her zaman olduğu gibi ülkemizde yüzde 15 oranında bulunan engellilerimizi ihmal etmiyoruz, etmeyeceğiz. Engelliler konusuna verdiğimiz önemin en güzel göstergesi de tekerlekli sandalye basketbol takımı kurmamızdır' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Eğitim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Denizli Görme Engelliler Ortaokulu öğrencileri müzikal gösteri sundu. Denizli Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerinin goal ball gösteri maçının ardından engelli milli okçular da bir gösteri düzenledi. Başarılı engelli sporcular ile engelli vatandaşlara protokol mensupları tarafından tekerlekli sandalye, baston, saat ve hediyeler verildi. Programın sonunda Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile protokol üyeleri, Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı ile gösteri maçı yaptı. Protokol üyelerinin tekerlekli sandalyede basketbol oynaması alkış aldı.

Belediye başkanı tekerlekli sandalye ile basketbol oynadıSIRADAKİ HABER
}