Haberler'14 yılda birçok engelle karşılaştık'

'14 yılda birçok engelle karşılaştık'

Kayseri'deki Gül Müzesi'nin açılışına katılan Başbakan Binali Yıldırım, 14 yıllık AK Parti iktidarında engellemelerle karşılaştıklarının altını çizerek, 'En son 15 Temmuz'daki kanlı FETÖ darbe girişimine kadar uzanan vesayet heveslilerinin marifetleri saymakla bitmez. Bu kumpaslar 14 yıllık iktidarımızda hep var oldu' dedi.

'14 yılda birçok engelle karşılaştık'

Abdullah Gül Üniversitesi Kampüsü’ndeki Gül müzesinin açılışında konuşan Başbakan Yıldırım, “İlk günden itibaren kendileriyle birlikte yol arkadaşlığı yapan, Başbakan, Cumhurbaşkanı görevi yapan Sayın Abdullah Gül Bey burada. Tıpkı ilk gün olduğu gibi bu gün de yine yan yana birlikte hep beraberiz. Sayın Cumhurbaşkanımız siz ‘Ak Parti bir vefa hareketi’ derdiniz. Bu tablo da bu sözlerinizin teyididir” dedi.

Başbakan Yıldırım, “demokrasimize geleceğimize yönelik şer odakları ile mücadele ederek bu günlere geldik. Daha ilk günden partimizin kurucusu liderini partiden uzak tutmaya çalışan bir hukuk faciasından başlayıp 14 yıllık süre içinde birçok engellemeleri hep beraber yaşadık. En son 15 Temmuz’daki kanlı FETÖ darbe girişimine kadar uzanan vesayet heveslilerinin marifetleri saymakla bitmez. Bu kumpaslar 14 yıllık iktidarımızda hep var oldu. Biz de 15 yıldır millet iradesini vesayet odaklarına karşı korumak için mücadelemizden bir şey yitirmedik. Diğer yandan da milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmenin gayreti içinde olduk” diyerek şunları söyledi:

“Bu gün bu süreçte kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Abdullah Gül bu mücadeleye en büyük katkıyı vermiştir. Bu gün açılışını yaptığımız Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi yakın tarihimizde çok önemli hizmetlerde bulunmuş devlet adamlarına devletimizin bir cemilesidir.

SIRADAKİ HABER
}