HaberlerBakan Kılıç: Samsun'daki turnuva ülkemiz için önemli

Bakan Kılıç: Samsun'daki turnuva ülkemiz için önemli

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı ertelenen U-18 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın Samsun'da yapılacağını belirterek, '16 farklı ülkenin katılacağı bu turnuva ülkemiz ve Samsun için büyük önem taşıyor' dedi

Bakan Kılıç: Samsun'daki turnuva ülkemiz için önemli

YİNE SAMSUN'A VERİLDİ
Samsun'da 30 Temmuz- 7 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan U18 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) tarafından ertelenmişti. Bu şampiyona yapılan değerlendirmelerin ardından yine ülkemize verildi. Samsun'da 16-22 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan turnuvaya Türkiye ile birlikte 16 ülke katılacak. Bir hafta sürecek turnuvada Mustafa Dağıstanlı ve Atatürk Spor Salonları kullanılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, turnuvanın sorunsuz geçmesi için ciddi bir çalışma başlattı.

İHANET ÇETESİ ERTELETTİ
Çeşitli ziyaretler için Samsun'a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, turnuvaya değinirken, "15 Temmuz gecesi ülkemizin karşı karşıya kaldığı ihanet çetesinin terör faaliyetiyle bazı sıkıntılar yaşadık. O dönemde Samsun'da yapılması planlanan Avrupa Basketbol Şampiyonası FIBA tarafından ertelenmişti. Fakat yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda yine Samsun'da düzenlenecek. Samsun'un ev sahipliğini en iyi şekilde yapacağını biliyorum. Turnuva Türkiye için de, Samsun için de böylesine bir dönemde büyük önem taşıyor" dedi.

SIRADAKİ HABER
}