HaberlerGaziantep HaberleriŞehitkamil'de 25 Aralık Kurtuluş etkinlikleri start alıyor

Şehitkamil'de 25 Aralık Kurtuluş etkinlikleri start alıyor - Gaziantep Haberleri

Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde 6 farklı branşta 7 farklı sportif ve kültürel organizasyon düzenleyecek. Geleneksel hale gelen 25 Aralık Kurtuluş Günü etkinliklerine binlerce öğretmen ve öğrenci katılacak.

Şehitkamil'de 25 Aralık Kurtuluş etkinlikleri start alıyor

Geleneksel kurtuluş etkinliklerine binlerce öğrenci katılacak
Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve spor federasyonlarının işbirliğiyle basketbol, badminton, futbol, halkoyunları, satranç ve yüzme branşlarında 7 farklı sportif ve kültürel organizasyon düzenlenecek. Şehitkamil Belediye Başkanlığınca geleneksel hale getirilen 25 Aralık Kurutuş Günü etkinliklerine, anaokulu öğrencilerinden, üniversitelilere kadar farklı yaş gruplarında binlerce öğrenci ve onlara eşlik edecek öğretmen ve idareciler katılacak. 5 Aralık 2016 tarihinde 4. Geleneksel Basketbol Kurtuluş Kupası ile start alacak olan etkinlikler, farklı ülkelerden üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek 3x3 Salon Basketbolu organizasyonu, 2. Geleneksel Badminton Kurtuluş Kupası, Kulüpler Arası Futbol Kurtuluş Kupası, 5. Geleneksel Kurtuluş Kupası Yüzme Yarışları ve her yıl izleyenlerin büyük beğenisini kazanan halkoyunları sahne gösterisi ile devam edecek. Organizasyonlar 25 Aralık 2016 Pazar günü Geleneksel Satranç Kurtuluş Kupası ile son bulacak.
''Kurtuluşun 95. yıl dönümünde aziz şehitlerimizi bir kez daha anacağız''
Şehitkamil Belediye Başkanlığınca 25 Aralık Kurtuluş Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilecek sportif ve kültürel etkinliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Aralık ayı boyunca düzenlenecek ve binlerce öğrenci ve öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilecek tüm sportif ve kültürel etkinliklerde, kurtuluş savaşından bu güne kadar aziz vatan toprağı uğrunda canlarını seve seve feda eden kahraman şehitleri rahmet ve derin minnet duygularıyla anacaklarını söyledi. Fadıloğlu, 'Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve spor federasyonlarımızla işbirliği içerisinde 6 farklı branşta 7 farklı sportif ve kültürel organizasyon düzenleyeceğiz. Bu organizasyonlarda katılımcı öğrencilerimiz, farklı branşlarda dostça yarışacak, düzenlenecek kültürel etkinliklerle sosyalleşecekler. Tüm organizasyonlardaki temel amacımız ise Kurtuluş Savaşından bu güne kadar aziz vatan toprağı uğrunda şehadet şerbeti içen kahramanlarımızı anmak ve bu milli bilinci çocuk ve genç yaştaki öğrencilerimize aşılamak olacak. Ben, bu vesile ile Aralık ayı boyunca düzenlenecek olan tüm sportif yarışmalar ve kültürel etkinliklere katılacak olan değerli öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}