Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TKDK ile bölge daha da kalkınıyor

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) ilçelerindeki IPARD-2 tanıtım programına katılan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 'TKDK'nin sağladığı hibe ve krediler ile bölgemiz daha da kalkındı' dedi

TKDK ile bölge daha da kalkınıyor

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Müdürlüğü, IPARD-2 Destekleme Programı tanıtım töreninin birincisini 19 Mayıs'ta gerçekleştirdi.

Törene 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen,19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı.

CİDDİ MESAFELER ALINDI
TKDK'nin önemine değinen Başkan Topaloğlu, "TKDK ile sağlanan hibe ve krediler ile bölgemiz daha da kalkınıyor. İlçemizde ilk kadın girişimci olarak örnek çiftçi olan ve geçtiğimiz yıl IPARD-1 programında traktör desteği alan Selma Gülhan hanımefendiyi sizlerin huzurunda tekrar tebrik ediyorum. Ülkemiz, ekonomik kalkınma anlamında büyük bir atılım gerçekleştiriyor. Bu hamleyi gerçekleştirmek için kamu kaynaklarıyla beraber, Avrupa Birliği, milli ve uluslararası kaynaklarla destekleme mekanizmaları mevcut. TKDK proje uygulama ve yürütme anlayışını geliştiren ciddi mekanizmalardan birisidir. Bu alanda ilçemizde ve ilimizde ciddi mesafeler alındı" diye konuştu.

19 MAYIS'A 21 MİLYON TL DESTEK
TKDK İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: ''IPARd-1 kapsamında Samsunumuzda toplam yatırım değeri yaklaşık 225 milyon TL olan 741 proje ile sözleşme imzaladık. Üretici ve yatırımcılarımıza 103 milyon TL hibe tahsis edildi. Samsun ilimiz proje sayısında ve hibe ödemelerinde 42 il içinde ilk sırada yer aldı. 19 Mayıs ilçemizde toplam yatırım değeri yaklaşık 21 milyon TL olan 17 adet Proje hayata geçti ve yatırımcılarımıza yaklaşık 9 milyon hibe verdik. Bizim için 19 Mayıs'ın ayrı bir yeri var. İlçemiz tarım ve turizm alanında birçok desteği alabilecek kapasitede. Özellikle kesme çiçekçilik ve mantar konusunda ilçemizde da daha fazla proje geliştirilmeli. Nebiyan Dağı, Kuş Cenneti, sahil ve barajı ile ilçemiz birçok restoran, konaklama ve rekreasyon tesisleri projelerinde kapasitesi ile avantajlı konumdadır."EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

3 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunsporun en büyük gücü stat

5 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Haydi Samsun

6 Haydi Samsun

Sıra Samsunspor taraftarında

7 Sıra Samsunspor taraftarında

Safları belli etmek

8 Safları belli etmek!..

Samsun esnafı 2016da krediye saldırdı

9 Samsun esnafı 2016'da krediye saldırdı

7 terörist daha öldürüldü

10 7 terörist daha öldürüldü