HaberlerÇorum HaberleriKadın girişimciler öğrencilerle bir araya geldi

Kadın girişimciler öğrencilerle bir araya geldi - Çorum Haberleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çorum Kadın Girişimciler (KGK) İcra Komitesi ve Kurul üyeleri, Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Kadın girişimciler öğrencilerle bir araya geldi

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Konferans Salonu'nda düzenlenen programa TOBB Çorum Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Nuray Şehirtay ile yönetim kurulu üyeleri, Merkez Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Halise Akay, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
TOBB Çorum Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Nuray Şehirtay, öğrencilere iş hayatı içerisinde olan kadınların daha özverili olmaları gerektiğini, iş hayatının hem mutlu hem de zorlu bir süreç olduğunu ve kız öğrencilerin eğitimini, bilinçlenmesini bir sosyal sorumluluk olarak gördüklerini ifade etti.
Daha sonra Hitit Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Öğretim üyesi Yrd. Doç Dr. Ayhan Babaroğlu ve Güneş Yuva Müdiresi Emine Atak ise çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi ve sağlığı hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Mesleklerinde ne gibi aşamalardan geçtikleri ve bugün nasıl bir noktaya geldiklerini kendi hayatlarından örnekler vererek anlatan Babaroğlu ve Atak, bu anlamda Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerine birer rol model oldu.

Kadın girişimciler öğrencilerle bir araya geldi

SIRADAKİ HABER
}