HaberlerTekirdağ HaberleriÇerkezköy OSB Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kayıtsız kalmadı

Çerkezköy OSB Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kayıtsız kalmadı - Tekirdağ Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk Lirası'nın doların artışı sebebiyle vatandaşlara ve iş adamlarına 'Dövizlerini TL'ye çevirin' çağrısına Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü de kayıtsız kalmadı.

Çerkezköy OSB Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kayıtsız kalmadı

Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında gösterilen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Dövizinizi bozdurun, Türk Lirası değer kazansın' çağrısına kayıtsız kalmadıklarını belirterek, 'Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına destek vermek amacıyla dövizden TL'ye geçmek yönünde karar aldık' dedi.
Çerkezköy OSB'nin başta tekstil olmak üzere kimya, plastik, metal, elektronik, demir-çelik, beyaz eşya gibi farklı sektörlerden 240 firmaya ev sahipliği yaptığını belirten Eyüp Sözdinler, 'Çerkezköy OSB'de 65 bini aşkın kişi istihdam ediliyor. Karma nitelikli bir OSB olan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi yıllık 20 milyar doları aşkın cirosu ve 3 milyar doları aşkın ihracatı ile ülkemizin en önemli üretim üslerinden birisidir' ifadelerini kullandı.
Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine vurgu yapan Sözdinler, 'Bu sıkıntılı sürecin aşılması için dövizden TL'ye geçmek yönünde Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu olarak fikir birliğine vardık. Bu sebeple Bölge Müdürlüğümüz tarafından bankalardaki finansal varlıklarımızı Türk Lirası'na döndürerek, Cumhurbaşkanımızın çağrısına reel sektörün temsilcileri olarak katkı sağlamayı bir görev olarak addettik. Kararımızın ülkemizin bu milli davasında küçük ama anlamlı bir çaba olarak görülmesini, gelişim potansiyeli yüksek ülkemiz üretim ekonomisine gönülden bir destek olduğunun bilinmesini istiyoruz' açıklamalarında bulundu.

SIRADAKİ HABER
}