Haberler'Atakumluluk ruhu işlenmeli'

'Atakumluluk ruhu işlenmeli'

Atakum Kent Konseyi Genel Kurulu Yalı Kafe'de yapıldı. Genel Kurul'da konuşan Vali Şahin ve Belediye Başkanı Taşçı, Samsun'un en fazla göç alan ilçesinde Atakumluluk ruhunun kazandırılması gerekliliğine vurgu yaptı.

'Atakumluluk ruhu işlenmeli'

Toplantıya Samsun Valisi İbrahim Şahin, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman, kurum müdürleri ve konseyin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Atakum ilçesinin büyüyen ve sürekli gelişen bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, Atakumluluk ruhunun ilçeye kazandırılması yönünde adımlar atılmasının gerekliliğine dikkat çekti.

Vali Şahin, “Atakum ilçesi, 2015 yılı nüfus artış oranında Samsun’un en çok göç alan ilçesi. Sürekli büyüyen ve gelişen bir yapının hakim olduğu ilçede hemşerilik ruhunu en üst seviyeye taşımak gerek. Atakumluluk ruhunun ilçeye kazandırılması yönünde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın önemli çalışmaları var ki bu çalışmaları takdir ediyoruz. Atakum Kent Konseyi de bu noktadan hareketle Atakumluluk ruhu adına yükümlüdür. Kaymakamı, belediye başkanı, kent konseyi başkanı başta olmak üzere tüm Atakumlular bu çalışmalar içerisinde yer almalı. Hep katılımcı demokrasiden bahsediyoruz. Herkes bu çalışmaların içerisinde olmalı ve önerilerini, eleştirilerini dile getirmeli. Sorunların çözümü kahve köşelerinden değil, bu şekilde ortak akılın ön planda olduğu yapılarda bulunur. Samsun halkının elit, kaliteli ve birlikte yaşamaktan zevk alınan bir yapısı var. Atakum ilçesi gibi diğer ilçelerin tümünde bu tür çalışmalara hız kazandırılmalı ve bu yapı daha da güçlü hale getirilmeli” dedi.

“SÜREKLİ ÇALIŞIYORUZ”

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise konuşmasında belediye çalışmalarından ve projelerden bahsederek, “İlçemizin fiziki, sosyal, kültürel anlamda gelişimi için çalışıyoruz. Bu anlamda rutin çalışmalarımızı kapsamlı bir şekilde sürdürürken, sosyal belediyecilik adına da önemli işlere imza atıyoruz. Atakum İlçesi sadece Samsun’un değil, bölgenin en hızlı büyüyen ve gelişen ilçesi. Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Sinop, Amasya, Tokat, Çorum başta olmak üzere bölgedeki kentlerde yaşayan insanların çekim merkezi Atakum ilçesi oldu. Bu durum da bizim sorumluluğumuzu sürekli arttırıyor. En hızlı büyüyen ilçeye, en hızlı ve kaliteli hizmeti sunmak zorundayız. İlçemizin şehirleşmesi, eksiklerinin giderilmesi, bütün donatıların yerine gelmesi için çalışıyoruz. Kültürel, sportif, sosyal, istihdama dayalı projelerimizle ilçemizde yaşayan herkesi yakından ilgilendiren çalışmalara imza atıyoruz. Bu kapsamda Atakum Kent Konseyi de bizlere yol gösterici bir konumdadır. Proje önerilerinin yanı sıra sürdürülen projelerimizle ilgili öneri ve eleştirileri ile yön verici bir mekanizmadır. Başta kent konseyimiz olmak üzere çalışmalarımıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“KATILIM ARTMALI”

Kent kültüründe her görüş ve düşüncenin önemli olduğunu kaydeden Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, “Her görüş ve düşünceye önem verildiği, tartışma ortamlarının ilçe halkının yararına olduğu yapılar son derece önemlidir. Aykırı düşüncelerin ortaya güzel işler çıkartabildiği malumdur. Atakum Kent Konseyi de bu noktada önemli bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu yapıya katılımın daha da artmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman ise konuşmasında konseyin çalışmalarından bahsederek şunları söyledi: “Eğitim başta olmak üzere hayatın her alanında çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızla Atakum ilçesinin kültürel ve sosyal gelişimine hız kazandırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki süreç için birbirinden önemli projelerin ve çalışmaların hazırlığı içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızı daha geniş bir kitleye ulaştırmak için Atakum halkından konseyimize katılım bekliyoruz.”

Toplantı, konsey meclislerinin çalışmalarını detaylı şekilde anlatmalarının ardından sona erdi.

SIRADAKİ HABER
}