HaberlerGaziantep haberŞehitkamil'de camiler Mevlid Kandili'ne hazırlanıyor

Şehitkamil'de camiler Mevlid Kandili'ne hazırlanıyor - Gaziantep haber

Şehitkamil Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan tüm cami ve mescitlerde Mevlid Kandili öncesi temizlik çalışması başlattı. Cami ve mescitlerde yapılan genel temizlik, cami cemaati tarafından memnuniyetle karşılandı.

Şehitkamil'de camiler Mevlid Kandili'ne hazırlanıyor

Şehitkamil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Pazar günü idrak edilecek olan Mevlid Kandili öncesi ilçe genelinde bulunan tüm cami ve mescitlerde temizlik çalışması başlattı. Şehitkamil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda, ahize, halı, pencere, vestiyer, mihrap, minberler başta olmak üzere cami ve mescitler baştan aşağıya temizleniyor. Ayrıca abdest alınan şadırvan ve tuvaletlerin yanı sıra cami avlusunun da temizliği yapılıyor.
Temizlik görevlileri, temizlik işi bittikten sonra caminin içerisine gül esansı sıkarak caminin güzel kokmasını sağlıyor. İlçede bulunan tüm camilerin ve mescitler Mevlid Kandili'ne kadar temizlenmiş olacak.

Şehitkamil belediyemize çok teşekkür ediyorum
Temizlik işlerinin büyük bir titizlikle yürütüldüğünü ifade eden Hacı Süleyman Aytekin Camii Müezzini Mustafa Oğuz, 'Pazar günü idrak edeceğimiz Mevlid Kandili vesilesiyle Şehitkamil Belediyemizin temizlik ekipleri gelip camimizi baştan aşağı temizliyor. Camimizin ahizeleri, halıları, pencereleri, vestiyerleri, mihrabı, minberi, ayakkabılıkları, kapıları baştan aşağıya temizlendi. Camilerimiz, Allah'ın evidir. Allah'ın evini temiz tutmak da hepimizin boynunun borcudur. Mevlid Kandili öncesi camilerimizi temizleyen Şehitkamil Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Şimdiden tüm Müslüman kardeşlerimin Mevlid Kandilini en içten dileklerimle kutluyorum' dedi.

Belediyemizin camilerimize ilgilenmeleri bizleri mutlu ediyor
Yapılan temizlik hizmetlerinden dolayı memnun olduklarını cami cemaati ise, 'Şehitkamil Belediyemizin güzide hizmetlerinden birine de şuan şahit oluyoruz. Belediyemizin camilerimize bakmaları, temizlikleriyle ilgilenmeleri gerçekten bizleri mutlu ediyor. Çünkü dinimiz temizliğin imandan geldiğini belirtiyor. Pazar günü Mevlid Kandili münasebetiyle belediye ekiplerimizin yapmış olduğu bu temizlik çalışması, gerçekten takdire şayan bir davranış. Yapılan çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Tüm İslam aleminin mübarek Mevlid Kandilini kutluyoruz' diye konuştular.

Şehitkamil’de camiler Mevlid Kandili’ne hazırlanıyorSIRADAKİ HABER
}