HaberlerOrdu haberOrdu'da Tekstil Sektörünün Gelişimi Çalıştayı

Ordu'da Tekstil Sektörünün Gelişimi Çalıştayı - Ordu haber

'Ordu İlinde Tekstil Sektörünün Gelişimi Çalıştayı' Ordu'nun Fatsa ilçesinde gerçekleşti.

Ordu'da Tekstil Sektörünün Gelişimi Çalıştayı

Ordu Üniversitesi, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ve Fatsa Organize Sanayi Müdürlüğü'nün ortaklığı ile Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü'nün ortak yürüttüğü çalıştay Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı'nda yapıldı.
Çalıştaya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Mithat Akgün, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası(FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, Fatsa İŞKUR Müdürü Mehmet Cem Kuru, tekstil firmalarının temsilcileri ve davetliler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Mithat Akgün yaptığı açıklamada, 'Projemizin amacı, Ordu ilinde istihdama girmekte güçlük çeken genç işsizlerin eğitim faaliyetleri ile istihdam edilebilirliğinin artırılmasına ve daha çok işsiz gencin istihdamda kalmalarının sağlanmasına katkıda bulunmaktır' dedi.
Projedeki asıl amacın Ordu'daki işsiz gençlere istihdam oluşturmak olduğunu söyleyen Akgün, 2'inci aşaması tamamlanan projenin 3'üncü aşamasını Fatsa gerçekleştirdiklerini belirtti.
Çalıştayda konuşan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, 'Çalıştayın Fatsa'da yapılmasının sebebi, Ordu ilinde en fazla yoğun istihdamın yaşandığı ve yatırımların olduğu bölge Fatsa ilçemizdir. Buradaki Organize Sanayi Bölgemizle birlikte Ordu ilinde toplamda 10 bin kişi istihdam ediliyor. Karadeniz Bölgesi'nde tekstil anlamında en fazla istihdamın sağlandığı il Ordu'dur. Bu anlamda bu çalıştayın Fatsa'da yapılması bizleri mutlu etmiştir' diye konuştu.
Çalıştayda Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş da birer konuşma yaptılar.

Ordu’da Tekstil Sektörünün Gelişimi ÇalıştayıSIRADAKİ HABER
}