Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TESK tarihi bir projeye imza attı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni bir tarihi projeye imza attıklarını belirterek, 'Proje kapsamında 23 bin 250 esnaf ve sanatkara hizmet vermeyi hedefliyoruz' dedi

TESK tarihi bir projeye imza attı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun (TESK) prestij projesi olarak baktığı, 'Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneği'nin arttırılması operasyonunun açılışı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'nin katıldığı törenle yapıldı.

EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETİ
Ankara Hilton Otel’deki açılışta bir konuşma yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, projenin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzmanlarının katkı ve emekleriyle hazırlandığını kaydederek, “Yaklaşık 300 bini kadın olmak üzere 2 milyon üyeye sahip böyle güçlü bir camia olarak bugün sevinçliyiz. Üyelik sürecinde Avrupa Birliği’nin ülkemize verdiği destek ve katkılarla büyük ve önemli kazanımlar elde ediyoruz. Daha önce ülkemizde iki büyük Kadın Girişimciliği Projesini yürüten TESK, bu kez de tarihinin en büyük projesine imza atıyor. Mal alımı ve teknik hizmet alımı olarak iki ayrı bileşeni olan ADAPTESK projemizin bütçesi yaklaşık 7 milyon Avro. AB’den aldığımız destek ve TESK olarak verdiğimiz ulusal katkı ile 23 bin 250 esnaf ve sanatkarımıza eğitim ve danışmanlık hizmetiyle ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Palandöken, pilot uygulama olarak Ankara, Bursa, Manisa, Mersin, Gaziantep, Ordu, Şanlıurfa ve Erzurum’la başlanan projenin kendileri için önemli bir model oluşturacağını da sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda veliler de heyecanlı

1 Samsun'da veliler de heyecanlı

Bu nasıl serbest piyasa

2 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

3 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

4 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunda üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

5 Samsun'da üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

Bakan Çağatay Kılıçtan Samsunspora taziye mesajı

6 Bakan Çağatay Kılıç'tan Samsunspor'a taziye mesajı

Samsunlu gence acı kader

7 Samsunlu gence acı kader

Berkan Ateş Samsunda toprağa verildi

8 Berkan Ateş Samsun'da toprağa verildi

Tarlada 1, pazarda 5 TL dönemine artık son

9 'Tarlada 1, pazarda 5 TL dönemine artık son'

Samsunda velilere zorlu sınav

10 Samsun'da velilere zorlu sınav


SIRADAKİ HABER