HaberlerSağlar Samsun'da konuştu: 1 numaralı FETÖ'cü Tayyip Erdoğan

Sağlar Samsun'da konuştu: 1 numaralı FETÖ'cü Tayyip Erdoğan

CHP PM Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Samsun'dan tüm Türkiye'ye başkanlık sistemiyle ilgili önemli mesajlar vererek, ''Bir numaralı FETÖ'cü Recep Tayyip Erdoğan'dan hesap sormamız gerekiyor'' dedi

Sağlar Samsun'da konuştu: 1 numaralı FETÖ'cü Tayyip Erdoğan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, bir dizi ziyaret için geldiği Samsun'da, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen ''Türkiye Nereye Gidiyor'' konulu konferans verdi. CHP Samsun İl Binası'nda partililerin yoğun ilgisiyle gerçekleşen konferansa, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek de katıldı.

RECEBİSTAN İSTEMİYORUZ
Türkiye'nin son derece önemli bir kırılma noktasında olduğunu kaydeden CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, ''Ya sizin atalarınızın, Atatürk ve arkadaşları olarak kurduğu Cumhuriyet bütün ilkeleriyle devam edecek ya da bu Cumhuriyet yıkılıp yerine Recebistan'nın kuruluşunu hep birlikte göreceğiz. Biz görmeyeceğiz, görmek istemiyoruz. Biz, bizim büyüdüğümüz, yaşadığımız, atalarımızın bize devrettiği Cumhuriyet'i ilelebet devam ettireceğiz ve torunlarımızın da bu Cumhuriyet'te yaşaması için bütün mücadelemizi vereceğiz'' diye konuştu.

FETÖ'YÜ İKTİDAR YAPAN ERDOĞAN
15 Temmuz darbe girişimine de değinen Sağlar, ''15 Temmuz'da hain bir darbe girişimi yaşadık. Sabahtan akşama kadar her vesileyle Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz hain FETÖ darbesini bize anlatıyor. Halkın kendisini kurtardığını, büyük kahramanlık yaptığını, liderliğinin bu şekilde tescil edildiğini bize söylemeye çalışıyor. Bu arada da binlerce insanı işinden, aşından FETÖ'cü diye çıkarıyor. FETÖ'yü Türkiye Cumhuriyeti'ne getiren ve iktidar eden kim? Recep Tayyip Erdoğan. O zaman bir numaralı FETÖ'cü Recep Tayyip Erdoğan'dan hesap sormamız gerekiyor. Asıl yapmamız gereken bu. Üç Fidan'ı ellerine silah dahi almadan Anayasa'yı değiştirecek diye asanlar, bugün 'Anayasa'yı fiilen askıya aldım, Türkiye'nin yönetimi değişti' diyen Erdoğan'a uygun bir yasa yapmaya çalışıyorlar, onu yargılamıyorlar'' ifadelerini kullandı.

VALİLİK MİTİNGE İZİN VERMEMİŞ
Samsun'dan bütün Türkiye'ye seslenen Sağlar, şunları söyledi: ' Erdoğan'ı başkan yaptırmayacağız, padişahlığı yeniden getirmeyeceğiz. KESK'in 21. yılında ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yapacağı mitingi Samsun Valisi engellemiş. Onlara inat alanları, sokakları dolduracağız. Onlara inat köyleri mahalleleri dolanacağız ve Recep Tayyip Erdoğan'ı sandıktan çıkarmayacağız.''

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}