X Reklamı Kapat

Her kent için özel çalışma

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile 'Şehir ve Medeniyet' konulu toplantı gerçekleştirdi.

Her kent için özel çalışma

Karaaslan, "Kentlerin kimliğini ön plana çıkaracak her kent için özel çalışmalar hazırlanacak'' dedi

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile 'Şehir ve Medeniyet' konulu toplantıda biraraya geldi. Her iki bakanlığın bürokratlarının yer aldığı toplantıda şehirler ve kültür üzerine değerlendirmeler yapılırken, yapılacak çalışmalarda izlenecek yol haritaları üzerinde görüşmeler yapıldı.

 KALICI POLİTİKALAR GELİŞTİRİLECEK

Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan Karaaslan, ''AK Parti olarak insanın yaşama alanı olan şehirlerimizi medeniyet ile ilişkisi üzerinden değerlendirecek yeni bir gelecek stratejisinin şekillenmesine vesile olacak çalışma grupları oluşturmayı hedeflemekteyiz. Gündelik çözümler değil uzun soluklu politikaların oluşmasına katkı verecek ve bu yolla farklı kesimleri biraraya getirerek katılımcı bir modelle AK Parti’nin şehircilik vizyonunun topluma doğru anlatılması yönünde çalışmalar gerçekleştirmeyi önemsiyoruz. Çarpık ve düzensiz kentleşmenin ülkemize getirdiği sosyal ve mali yükün farkındayız. İnşallah bu alanda bundan sonra oluşturulacak kalıcı politikaların geliştirilmesi için ilgili tüm kurum ve uzmanlarla birlikte üzerimize düşeni yapacağız'' diye konuştu.


KİMLİKLER KORUNACAK
''Şehirlerimizin mevcut 'Kimlik'lerini yaşatarak koruyacak ve bu yolla şehirlerimizi küresel ölçekte söz sahibi yapacak politikaları geliştirmeyi hedeflemekteyiz'' diyen Karaaslan açıklamalarını şöyle sürdürdü: ''Yapacağımız toplantlılarla şehirlerin sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerlerin belirlenerek gelecek vizyonuna yönelik strateji ve öneriler geliştirilecek. Tarihe, ekolojiye, şehir belleğine saygılı mekanların belirlenen bu vizyon çerçevesinde kurgulanması sağlanacak. Şehircilik ve şehirlilik (kentlilik) bilincini arttırmaya yönelik çalışmaları yerel yönetimlerin desteği ile yapılacak. Her şehrin geçmişten gelen tarihi ve coğrafi özelliklerine göre uygun malzeme seçimi ve tasarım yaklaşımları belirlenecek. Bu yollarla kent kimliğini ön plana çıkaracak her kent için özel çalışmalar hazırlanacak.''EN ÇOK OKUNANLAR

İmza bugüne kaldı

1 İmza bugüne kaldı

Depremin ardından Muğlada son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

2 Depremin ardından Muğla'da son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

Son dakika pürüzü

3 Son dakika pürüzü

Samsunsporda golcüler iş başında

4 Samsunspor'da golcüler iş başında

Elazığda trafik azası 1 ölü 2 yaralı

5 Elazığ'da trafik azası: 1 ölü 2 yaralı

Sıra sağlıkta

6 Sıra sağlıkta...

Bodrumda deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

7 Bodrum'da deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

Adanada barda silahlı kavga 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

8 Adana'da barda silahlı kavga: 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

Samsunspordan Kılıça teşekkür

9 Samsunspor'dan Kılıç'a teşekkür

Bodrumdaki deprem İzmirde hissedildi

10 Bodrum'daki deprem İzmir'de hissedildi


SIRADAKİ HABER