HaberlerDenizli haberDENİB ve DTO'dan teröre sert tepki

DENİB ve DTO'dan teröre sert tepki - Denizli haber

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, İstanbul'da düzenlenen hain terör saldırısı kınayan birer açıklama yaptı.

DENİB ve DTO'dan teröre sert tepki

Beşiktaş-Bursaspor maçının hemen ardından çevik kuvvet ekiplerinin bulunduğu araca yönelik yapılan alçak saldırı hakkında açıklama yapan Erdoğan ve Kocasert, şehit ve yaralıların oluşundan dolayı çok üzgün olduklarını ifade etti.
DTO Başkanı Uğur Erdoğan,bu saldırıların Türkiye'yi yıldıramayacağını belirterek, 'Terörü lanetliyoruz. Ülkemizi hedef alan bu saldırılar bizi yıldıramayacak. Biz, milletçe diz çökmeyeceğimizi, terör örgütlerine ve özellikle de arkalarındaki küresel güçlere haykırmaya devam edeceğiz. Terörü ve bundan medet umanları lanetliyorum. Hain saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralılarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmaları için acil şifalar diliyorum' dedi.
Terör saldırısı sonrasında yazılı bir açıklama Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert de, bu tür saldırıların Türkiye'nin birliktelik ruhunu daha çok güçlendireceğine vurgu yaparak 'Kanlı eller bir kez daha işbaşındaydı ve İstanbul'umuzda gerçekleştirdikleri kalleş bir saldırı ile Türkiye'ye zarar vermeyi hedeflediler. Hain ve alçak odakların bilmesi ve unutmaması gereken gerçek şudur ki bu tür saldıralar Türkiye'nin birliktelik ruhunu daha da güçlendirmektedir. Cumartesi gecesi İstanbul'da gerçekleşen hain ve alçak saldırıyı planlayanlar ve uygulayanlar hiç bir zaman hedeflerine ulaşamayacaklar. Menfur saldırı sonrasında şehitlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına Başsağlığı, yaralarımıza acil şifalar diliyoruz' diye konuştu konuştu.

DENİB ve DTO’dan teröre sert tepkiSIRADAKİ HABER
}