HaberlerEskişehir haberVatandaş İstanbul'daki patlamaya tepkili

Vatandaş İstanbul'daki patlamaya tepkili - Eskişehir haber

İstanbul Beşiktaş'ta çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen hain saldırıya, Eskişehir'de bulunan vatandaşlar tepki gösterdi.

Vatandaş İstanbul'daki patlamaya tepkili

İstanbul'da Vodafone Arena yakınlarında ve Maçka Parkı'nda dün iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamada 38 kişi şehit olurken 155 kişi de yaralandı. Hain saldırı sonrasında vatandaşlar gerek sosyal medya üzerinden gerekse sözlü olarak, gerçekleştirilen alçakça olaya tepkisini dile getirdi. Gerçekleşen saldırılarla milletin gözünün korkutulmak istendiğini belirten vatandaşlar, saldırıyı gerçekleştirenleri ve onlara destek olanları lanetledi.
Yaşanan olaydan dolayı son derece üzgün olduklarını dile getiren Erdal Görgeç, 'Türkiye olarak çok üzüldük akşam yaşanan olaya. Yani bunlar iyice azıttılar. Allah belalarını versin, sonları olsun İnşallah. Devletimiz bunun hakkından gelecektir. Terörü lanetliyoruz. İnşallah son olsun, Allah sonumuzu hayretsin. Allah, bu kandil günlerinde, bu mübarek günde bunların sonunu getirsin' dedi.
Yaşanan patlama olaylarından sonra tedirginlik yaşadıklarını belirten bir anne ise, 'Bunların sonu gelmez devamlı oluyor. İnşallah bundan sonra olmaz. Gizli oluyor, bilemiyoruz. İnsan tedirgin oluyor yani 'acaba bir gün bizim şehrimizde de olacak mı' diyor. Vallahi çok üzgünüm her gün ağlayasım geliyor. Ben üzüntümden ölüyorum, onların da aileleri var, çocukları var. Kızım diyor ki, 'ben çarşıya çıkacağım' ben olmaz diyorum. Şimdi kızımı sokağa yollamıyorum. Bu yüzden yollamıyorum. Hele toplu yola hiç yollamıyorum. Artık sabahtan geziyoruz, işimizi öyle halletmeye çalışıyoruz. Çok zor yani, Allah onların hepsinin yardımcısı olsun' ifadelerini kullandı.
Özkan Şakar isimli bir vatandaş ise şunları söyledi:
'Ülke olarak birlikteyiz. Bin yıldır birlikte olan bir ülkeyiz. Bu saatten sonra yıkılmayız Allah'ın izniyle. Yıkıldığımız an bittiğimiz andır. Hiçbir ülke bizi kabul etmez, hiçbir toprak bizi kabul etmez. Çünkü biz dizginlenmemiş bir halkız.'

Vatandaş İstanbul’daki patlamaya tepkiliSIRADAKİ HABER
}