HaberlerGaziantep HaberleriGGC Başkanı Ay'dan teröre lanet

GGC Başkanı Ay'dan teröre lanet - Gaziantep Haberleri

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (GGC) İbrahim Ay İstanbul'da iki farklı noktada gelen terör saldırısını lanetledi.

GGC Başkanı Ay'dan teröre lanet

GGC Başkanı İbrahim Ay, ülkenin huzur ve refahına yönelik gerçekleştirilen bu saldırıyı gerçekleştirenlerin asla o kirli emellerine ulaşamayacağını belirterek, saldırıyı kınadı. Başkan Ay, 'Biz güçlü bir ülkeyiz. Bu alçakça saldırılar bizim dik duruşumuzu asla bozmayacaktır. Vatanımızınbölünmezbütünlüğünegözdikencanavarlarınülkeyiparçalamaçabası daha öncede olduğu gibi yine sonuçsuz kalacaktır' dedi.
Birlik ve beraberlik çağrısı
Yapılan hain saldırıyla ilgili devletin gerekli çalışmaları yürüttüğünü ve en kısa zamanda bu alçakça saldırının hesabının sorulacağını belirten Ay, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Ay, 'Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Dış güçlerin ve ülkeyi bölmek isteyen katillerin tuzağına düşmemeliyiz. Hiç olmadığı kadar birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar ve yapılan bu alçak saldırılar bizi asla yıldıramayacak. Hep birlikte kenetlenip vatanımıza, bayrağımıza bağlılığımızı daha çok haykırıp o hainlere gereken cevabı verip Terör karşısında tek yürek ve tek güç olarak mücadelemizi sürdürmeliyiz' ifadelerini kullandı.
'Milletimizin başı sağ olsun'
Hain saldırı sonrası tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep'te de büyük üzüntü yaşandığını belirten Ay, 'Kahpece yapılmış bu saldırıda hayatını kaybeden polislerimize ve masum insanlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Gaziantepli kahraman yiğidimiz Adem Serin'de bu saldırıda şehit oldu. 1 ay sonra nişanlanacaktı. Rabbim mekanını cennet etsin. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Temennimiz bu olayların bir an önce artık son bulmasıdır. Milletimizin başı sağ olsun' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}