HaberlerAdıyaman HaberleriAdıyaman'da binlerce vatandaş teröre lanet yürüyüşü yaptı

Adıyaman'da binlerce vatandaş teröre lanet yürüyüşü yaptı - Adıyaman Haberleri

İstanbul'da, yaşanan hain terör saldırısı sonrası Adıyaman'da, binlerce vatandaş teröre lanet yürüyüşü yaparak yürüyüş sonrası hayatını kaybeden şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Adıyaman'da binlerce vatandaş teröre lanet yürüyüşü yaptı

İstanbul'da yaşanan terör saldırısında 30'u polis toplam 38 kişinin şehit olmasının ardından Adıyaman Sivil Toplum Platformu tarafından teröre lanet yürüyüşü düzenlendi.
Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, STK temsilcileri, dernek başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.
Mimar Sinan Parkı önünden başlayıp Demokrasi Parkı önüne kadar süren yürüyüş sonrası basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, 'Biz biliyoruz ki bu hunhar örgütlerin vahşi saldırılardaki amacı, Türkiye'de kaos ve huzursuzluk ortamı oluşturmak, Türkiye'nin yeni yönelişlerinin önünü almak ve Türkiye'nin yönetilebilir, öngörülebilir bir ülke olmaktan çıkarılmasını sağlamaya çalışmaktır.
Ülkemizde barışı ve kardeşliği esas alan temel anlayışımız sayesinde hiç bir hainlik, birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecek, millet olarak geleceğe yürüyüş kararlılığımız engellenemeyecektir' ifadelerini kullandı.
Yapılan basın açıklaması sonrası Demokrasi Parkı önünde İstanbul'da yaşanan saldırıda hayatını kaybeden şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
Kılınan namaz sonrası İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından dualar edildi.

Adıyaman’da binlerce vatandaş teröre lanet yürüyüşü yaptı

SIRADAKİ HABER
}