HaberlerErzincan haberErzincanlılar dan teröre lanet yürüyüşü

Erzincanlılar dan teröre lanet yürüyüşü - Erzincan haber

Erzincan da vatandaşlar terör saldırılarını protesto etti.

Erzincanlılar dan teröre lanet yürüyüşü

İstanbul Beşiktaş'ta 10 Aralık akşamı meydana gelen iki terör saldırısında şehit olan polisler için Erzincanlı vatandaşlar ülke genelinde başlatılan 'polisimin yanındayım' kampanyasına destek verdi.
Yaklaşık 200 kişi Cumhuriyet Meydanında toplanarak, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü binasının önüne kadar yürüdü. Ellerinde ki Türk bayrakları ile tekbirler eşliğinde 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları atan kalabalık emniyet binası önünde polisler ile birlikte İstiklal Marşını okuyup, teröre lanet okudular.
Kalabalık adına konuşma yapan Halim Albayrak isimli vatandaş yaptığı konuşmada; 'Bu alçaklara hesap sormak için Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu gösterebilmek için burada toplandık. Onların yaptığı hain saldırılar, bizleri burada birleştirmiş bulunuyor. O hainlere uşaklık yapan kimin köpeği olduğunu bilmiyoruz. Bizler bunun hesabını er geç soracağız. Biz polisimizin, askerimizin her zaman yanında olmuş bir milletimiz. Şehidinden şeref duyan bir milletiz. Buradan Cumhurbaşkanıma, Başbakanıma sesleniyorum; idamı getirip, bu alçaklara hesap sormalarını istiyoruz. Biz nasıl Cumhurbaşkanının bir sözüyle meydanlara indiysek, bu hainler için idamın geri getirilmesini istiyoruz.'diye konuştu.
Kalabalık daha sonra şehitler için dua ederek, emniyet binasının önünden olaysız bir şekilde dağıldı.

Erzincanlılar dan teröre lanet yürüyüşüSIRADAKİ HABER