Haberlerİstanbul haberİBB Zabıtaları Beşiktaş şehitlerini andı

İBB Zabıtaları Beşiktaş şehitlerini andı - İstanbul haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı zabıta amirliği görevlileri terör saldırısının gerçekleştiği şehitler tepesine ziyarette bulundu.

İBB Zabıtaları Beşiktaş şehitlerini andı

İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleşen iki ayrı bombalı saldırının ardından patlamaların gerçekleştiği noktalara ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda İBB zabıta ekipleri de bombalı araçla saldırıya hedef olan Şehitler Tepesi'ne ziyarette bulundu. Zabıtalar, ziyaret sonrasında yaptıkları ortak basın açıklamasında birlik ve beraberlik mesajı veridi.
Zabıtalar adına basın açıklaması yapan İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, '190 yıllık geçmişi bulunan yerel bir kolluk gücü olan zabıta mensupları olarak cumartesi günü akşamı burada ülkemizin birliğine, dirliğine, istikrarına karşı alçakça ve kalleşçe yapılan bombalı saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz. Sadece bu bombalı saldırıyı yapanları değil bunları yaptıranları da biliyoruz ve hesabımız hepsiyle olacaktır. Rabbimiz ülkemiz üzerinde kötü emelleri olanlara fırsat vermesin. Bu ülkeye hizmet yolunda burada şehit olmuş, birlikte görev yapmaktan onur duyduğumuz polis kardeşlerimize, hain saldırıda kaybettiğimiz vatandaşlarımıza, yüce Allah'tan rahmet, sevenlerine, ailelerine ve tüm ülkemize baş sağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Zabıta teşkilatı ve çalışanları olarak tüm aile fertlerimizle birlikte aynı duygu ve düşünce içinde gerektiğinde tek vatan, tek bayrak ve tek millet uğruna seve seve canımızı vermeye hazır olduğumuzu şehitlerimizin manevi huzurunda Türk milletinin önünde arz ediyoruz' dedi.
Basın açıklamasının ardından şehitler için patlamanın yaşandığı noktalara kırmızı karanfil bırakan zabıtalar sessiz bir şekilde dağıldı.

İBB Zabıtaları Beşiktaş şehitlerini andıSIRADAKİ HABER
}