HaberlerÇanakkale HaberleriTÜGVA'dan teröre tepki

TÜGVA'dan teröre tepki - Çanakkale Haberleri

Türkiye Gençlik Vakfı Çanakkale İl Temsilciliği geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen hain saldırıyı lanetleyen bir basın açıklaması yaptı.

TÜGVA'dan teröre tepki

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü ve İlahiyat Fakültesi Kampüslerinde yapılan basın açıklamalarına TÜGVA gönüllüsü öğrenciler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza Tokpunar ve akademisyenler katıldı. TÜGVA Çanakkale YÖK Koordinatörü Vural Bulut'un okuduğu basın bildirisinde hain saldırıda şehit düşen polis ve vatandaşlar anılırken saldırıyı gerçekleştirenler ise lanetlendi.
Bulut, 'Uzun bir zamandır ülkemiz üzerinde oynanan kahpe oyunlara bir yenisi Cumartesi gecesi İstanbul'da eklenmiştir. Devletimize, Polisimize ve tüm ülkemize karşı yapılan hain saldırıda 38 vatan evladı şehit düşmüştür. Bizim şehitlerimizin cennet ile müjdelendiklerini ve cennette peygamberimize (s.a.v) komşu olduklarını, hain odaklara hizmet edenlerin ölülerinin yerinin ise ebedi kalacakları cehennem olduğunu hatırlatarak, şehitlerimizin ailelerine, tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz.
Bilinmesini isteriz ki, Diyarbakır'da, Ankara'da, İzmir'de ve dün İstanbul'da yapılan terör saldırılarını ülkemizin her ferdine karşı yapılmış kabul ediyoruz. Yapılan saldırıların ülkemizin son dönemde içeride ve dışarıda geldiği noktayı hazmedemeyen odakların oyunu olduğunu biliyoruz. Bu itibarla, ülkemizin önderlik etmiş olduğu haklı davanın yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Yapılan bu saldırılar, dünyanın her bir köşesinde yanında durduğumuz mazlumların hamisi olduğumuz gerçeğini değiştirmeyecektir. Ülkemize karşı yapılan saldırıların faillerinin ve destekçilerinin süslü sözlerine ve timsah gözyaşlarına kanmadığımızı ve yapılan bu saldırıların ülkemizdeki kardeşliği, birlikteliği ve ümmet şuurunu daha da artıracağını buradan tüm dünyaya ve özellikle uluslararası terör şebekeleri ve destekçilerine ilan ediyoruz. Bizler biliyoruz ki, İstanbul'da yapılan hain saldırı ülkemizin dik duruşundan rahatsız olan iç ve dış hainlerin maşaları tarafından yapılmıştır. Söz konusu kalleş eylemi gerçekleştiren kim olursa olsun yapılan eylemi lanetliyor, hayatımıza şiar olan bir dörtlüğü yüzlerine haykırmak istiyoruz: Düşmanlarımız bize ne yapabilir ki, Hapsedilmemiz halvet,
Sürgün edilmemiz seyahat, Öldürülmemiz ise şehadettir. Bu bağlamda, gerek İstanbul'da yapılan terör eylemini düzenleyenlerin gerekse teröre maddi ve manevi destek verenlerin karşısında olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki; devletimiz ve milletimiz bu alçak sürüyü bozguna uğratacak, onları çıktıkları leş yuvalarına tekrar sokacak ve tamamen mağlubiyete uğratacak güce sahiptir. Her anlamda intikamımız en ağır şekilde olacak, hem bu iğrenç sürü hem de onların çürümüş fikirleri bir daha gün yüzü görmeyecek şekilde en derinlere gömülecektir.
Terör örgütlerinin yanında olanlara, onlara maddi ve manevi destek verenlere; ülkesinin değerlerine sahip çıkan ve gerekirse bu uğurda ecdadının izinde yürüyeceğine yemin eden gençler olarak haykırıyoruz: Ey zalimler, bilin ki, Allah'ın müjdelediği zafer inananların olacaktır.
Bir kez daha, menfur saldırıda şehit olan 38 vatan evladımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz' dedi.

TÜGVA’dan teröre tepki

SIRADAKİ HABER
}