HaberlerIğdır HaberleriIğdır'da 'şehide saygı, teröre tepki' yürüyüşü

Iğdır'da 'şehide saygı, teröre tepki' yürüyüşü - Iğdır Haberleri

İstanbul'daki hain saldırıda şehit düşenler için Iğdır'da 'şehide saygı, teröre tepki' yürüyüşü düzenlendi.

Iğdır'da 'şehide saygı, teröre tepki' yürüyüşü

Iğdır'daki bazı sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği yürüyüşe Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Turan, İl Jandarma Komutanı Kahraman Dikmen, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz ve binlerce vatandaş katıldı. Atatürk Caddesi'nde başlayan yürüyüşe vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile sloganlar atarak terörü lanetledi. Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bulunan Merkez Karakolu önüne kadar yürüyen vatandaşlar, burada saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı'nı okudu.
Burada konuşan Iğdır Valisi Ahmet Turyag Alpman, İstanbul'da 44 şehit verildiğini hatırlatarak, 'Acımız büyüktür. Ancak, bu menfur saldırı burada görüldüğü gibi milletimizin birliğini ve dayanışmasını eskisinden daha çok, daha kuvvetli perçinlemiştir. Hangi terör örgütü olursa olsun, bu saldırıyı yapanlar bilsin ki aziz milletimizin birlik ve beraberliği bozulmayacak, bilakis daha da güçlenecektir. Terör hiçbir zaman Türkiye'yi teslim alamayacak ve aziz milletimizi yıldıramayacak' dedi.
Emniyet Müdürü Orhan Çevik ise, devletimizin güçlü olduğunu söyleyerek, 'Şunu bilmeniz gerekir ki bu alçaklara ve bu PKK'ya meydanı bırakmayacağız. Bunun örneğini İstanbul'da arkadaşlarımız canını ortaya koyarak gösterdiler. Sizin desteğiniz bizleri daha da güçlendiriyor' şeklinde konuştu
İl Müftüsü Cüneyt Kulaz'ın yapmış olduğu dua ile yürüyüş son buldu.

Iğdır’da ’şehide saygı, teröre tepki’ yürüyüşü

SIRADAKİ HABER
}