HaberlerSiirt HaberleriSiirtliler teröre tepki için sokaklara döküldü

Siirtliler teröre tepki için sokaklara döküldü - Siirt Haberleri

Siirt'te çok sayıda vatandaş, 'Kahrolsun PKK' ve 'Polise uzanan eller kırılsın' sloganlarıyla yürüyüş yaparak, terör örgütlerine tepki gösterdi.

Siirtliler teröre tepki için sokaklara döküldü

Siirt'te, İstanbul'daki hain terör saldırılarını protesto etmek amacıyla, Diriliş Başkanları Şubesi öncülüğünde yürüyüş düzenlendi. Güres Caddesinde bir araya gelen kalabalık grup, Türk bayrakları taşıyıp, sık sık 'Kahrolsun PKK' ve 'Polise uzanan eller kırılsın' sloganları atarak, eski valilik binası önüne kadar yürüdü. Grup, yürüyüş güzergahında, Emniyet Müdürlüğü binasının yer aldığı Ali Gaffar Okan ve Hami Efendi Caddesi'nin kesiştiği kontrol noktasında yer alan polislere tezahüratta bulundu.
Daha sonra valilik binası önünde toplanan grup adına açıklama yapan Diriliş Başkanları Siirt Şubesi Başkan Yardımcısı Şerafettin Yeşilkök, İstanbul'da düzenlenen menfur terör saldırısını şiddetle kınadıklarını belirtti. Alçakça kahpece terör olayları karşısında kahraman Türk milletinin omuz omuza kol kola birlik ve beraberlik içerisinde dimdik ayakta olduğunu belirten Yeşilkök, ülkenin asla yıkılmayacağını, bilakis birbirlerine sımsıkı sarıldığını göstermek için burada toplandıklarını söyledi. Yeşilkök, 'Tarihi kanla yazılmış bir milleti asla kanla korkutamayacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ümmetin son kalesidir. Devletin iradesi sağlamdır. Devletin en tepesinde en aşağısına kadar her fert olarak çelikten bir irade vardır. Tüm güvenlik güçlerimizi Allah'a emanet ediyoruz' dedi.
Grup, daha sonra sessizce dağıldı.

Siirtliler teröre tepki için sokaklara döküldü

SIRADAKİ HABER
}