HaberlerManisa HaberleriManisa TÜGVA'dan teröre ve işbirlikçilerine sert tepki

Manisa TÜGVA'dan teröre ve işbirlikçilerine sert tepki - Manisa Haberleri

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Manisa İl Temsilciliği, hafta sonu İstanbul'da hain terör örgütü PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırılarda şehit düşen emniyet mensupları ve sivil vatandaşları dualarla anarken, teröre ve işbirlikçilerine lanet okudu.

Manisa TÜGVA'dan teröre ve işbirlikçilerine sert tepki

TÜGVA Manisa İl Temsilciliği, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Kampüsü önünde terör saldırılarını kınadı. Üniversite öğrencileri adına açıklamayı yapan TÜGVA Manisa Üniversite Temsilcisi Ali Südemer, 'Uzun bir zamandır ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara bir yenisi Cumartesi gecesi İstanbul'da eklenmiştir. Devletimize, polisimize ve tüm ülkemize karşı yapılan hain saldırıda 38 vatan evladı şehit düşmüştür. Bizim şehitlerimizin cennet ile müjdelendiklerini ve cennette peygamberimize (s.a.v) komşu olduklarını, hain odaklara hizmet edenlerin ölülerinin yerinin ise ebedi kalacakları cehennem olduğunu hatırlatarak, şehitlerimizin ailelerine, tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bilinmesini isteriz ki, Diyarbakır'da, Ankara'da, İzmir'de ve dün İstanbul'da yapılan terör saldırılarını ülkemizin her ferdine karşı yapılmış kabul ediyoruz. Yapılan saldırıların ülkemizin son dönemde içeride ve dışarıda geldiği noktayı hazmedemeyen odakların oyunu olduğunu biliyoruz. Bu itibarla, ülkemizin önderlik etmiş olduğu haklı davanın yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Yapılan bu saldırılar, dünyanın her bir köşesinde yanında durduğumuz mazlumların hamisi olduğumuz gerçeğini değiştirmeyecektir. Ülkemize karşı yapılan saldırıların faillerinin ve destekçilerinin süslü sözlerine ve timsah gözyaşlarına kanmadığımızı ve yapılan bu saldırıların ülkemizdeki kardeşliği, birlikteliği ve ümmet şuurunu daha da artıracağını buradan tüm dünyaya ve özellikle uluslararası terör şebekeleri ve destekçilerine ilan ediyoruz.Bizler biliyoruz ki, İstanbul'da yapılan hain saldırı ülkemizin dik duruşundan rahatsız olan iç ve dış hainlerin maşaları tarafından yapılmıştır. Söz konusu kalleş eylemi gerçekleştiren kim olursa olsun yapılan eylemi lanetliyoruz.' dedi.
'Alçaklar sürüsü bozguna uğrayacak'
Teröre ve ona maddi-manevi destek veren herkesin karşısında dimdik durmaya devam edeceklerini kaydeden Südemer, konuşmasına şöyle devam etti: 'Hiç şüpheniz olmasın ki; devletimiz ve milletimiz bu alçak sürüyü bozguna uğratacak, onları çıktıkları leş yuvalarına tekrar sokacak ve tamamen mağlubiyete uğratacak güce sahiptir. Her anlamda intikamımız en ağır şekilde olacak, hem bu iğrenç sürü hem de onların çürümüş fikirleri bir daha gün yüzü görmeyecek şekilde en derinlere gömülecektir. Terör örgütlerinin yanında olanlara, onlara maddi ve manevi destek verenlere; ülkesinin değerlerine sahip çıkan ve gerekirse bu uğurda ecdadının izinde yürüyeceğine yemin eden gençler olarak haykırıyoruz: Ey zalimler, bilin ki, Allah'ın müjdelediği zafer inananların olacaktır. Bir kez daha, menfur saldırıda şehit olan 38 vatan evladımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Basın açıklamasının ardından TÜGVA Manisa İl Temsilcisi Mehmet Önal ve beraberindeki üyeler, çevre güvenliğini sağlayan emniyet mensuplarına karanfil vererek, başsağlığı diledi.

Manisa TÜGVA’dan teröre ve işbirlikçilerine sert tepki

SIRADAKİ HABER
}