HaberlerSakarya HaberleriÜniversite öğrencilerinden teröre tepki

Üniversite öğrencilerinden teröre tepki - Sakarya Haberleri

Sakarya Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler, İstanbul'da yaşanan saldırı sonrası teröre tepki için basın açıklaması yaptı.

Üniversite öğrencilerinden teröre tepki

İstanbul Beşiktaş'ta Çevik Kuvvet polisine yönelik yapılan saldırı sonrasında ülke genelinde tepkiler artmaya devam ediyor. Sakarya Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler de teröre tepki için basın açıklaması yaptı. Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeterya'da toplanan öğrenciler şehit olanlar için saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu.
Daha sonra öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Kerem Çiçek, 'Emperyalist güçleri arkalarına alıp Türkiye'ye karşı savaş açan teröristler yine alçak bir kumpas kurarak saldırdı. 10 Aralık akşamı, Türkiye yine satılmışların, bölücülerin, aşağılıkların alçak saldırısına maruz kaldı. Bu terör saldırısına karşı milletimiz dirayetini ortaya koymuştur. Türkiye'nin çözülmesini, bölünmesini, dağılmasını planlayan iç ve dış güçleri def ve ima edecek vakur duruşu milletimiz sergilemiştir. Türkiye'de terör eylemleri amacına asla ulaşamayacak. Terörizm bir insanlık suçudur. Gençler olarak İstanbul'daki menfur saldırıda şehit düşen polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza ve gazilerimize şifalar diliyoruz. Bin yıldır bu toprakları vatan yapmak için döktüğümüz kanlara yenilerinin ekleneceğini bilerek mücadelesini duraksamadan sürdüren bu aziz milletin geleceği olan gençler olarak mücadelemizi sürdüreceğiz' dedi.
Basın açıklaması sonrası şehit olanlar için dua edildi. Dua sonrası öğrenciler olaysız şekilde dağıldı.

Üniversite öğrencilerinden teröre tepki

SIRADAKİ HABER
}