HaberlerTokat HaberleriErbaalılardan teröre tepki yürüyüşü

Erbaalılardan teröre tepki yürüyüşü - Tokat Haberleri

İstanbul'da yaşanan hain terör saldırısı sonrası Tokat'ın Erbaa ilçesinde yaklaşık 6 bin Erbaalı yağmur altında teröre lanet yürüyüşü yaptı.

Erbaalılardan teröre tepki yürüyüşü

İstanbul'da 44 şehit verilen hain terör saldırısının ardından Tokat'ın Erbaa ilçesinde teröre lanet yürüyüşü düzenlendi. Erbaa Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan yürüyüşe Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, AK Parti Erbaa İlçe Başkanı Mikail Altıntaş, CHP İlçe Başkan Vekili Sururi Baş, MHP İlçe Başkanı Namık Ateşli, sivil toplum örgütü temsilcileri ve yaklaşık 6 bin Erbaalı katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe destek veren vatandaşlar 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Polise uzanan eller kırılsın', 'Vatan sana canım feda' şeklinde slogan attı. Yağmur altında İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yürüyen kalabalık burada nöbetçi polislere gül hediye etti. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde şehitler için Kur'an-ı Kerim okunup dualar edildi.
Erbaalılar adına basın bildirisini Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım okudu. 'Bizim dirliğimize, birliğimize ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne asla zarar veremeyecekler' diyerek sözlerine başlayan Başkan Yıldırım şöyle devam etti : 'İstiklal Marşı 'Korkma' diye başlayan. Bayrağının rengini şehit kanından alan. Vatan savunmasına davullarla uğurlanan. Ölümü bir yok oluş değil bir diriliş olarak bilen. Bir ölür bin diriliriz diyen bu milleti bu korkak ve hain sürüsü asla dize getiremeyecektir.'
Yürüyüş basın bildirisinin ardından okunan İstiklal Marşı ile sona erdi.

Erbaalılardan teröre tepki yürüyüşü

SIRADAKİ HABER
}