Haberlerİstanbul HaberleriServis şoförlerinden teröre kornalı ve siyah kurdeleli tepki

Servis şoförlerinden teröre kornalı ve siyah kurdeleli tepki - İstanbul Haberleri

İstanbul Beşiktaş'taki hain terör saldırısını protesto eden servis şoförleri, siyah kurdele takıp konvoy halinde korna çalarak teröre tepki gösterdi.

Servis şoförlerinden teröre kornalı ve siyah kurdeleli tepki

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırılarında şehit olan polis ve sivil vatandaşlar Şehitler Tepesi'nde anılıyor. Bu kapsamda sabah saatlerinde Namık Kemal İlkokulunun servisini çeken yaklaşık 20 araçlık konvoy, korna çalarak saldırı noktasına geldi. Servis şoförleri ve hostesleri yakalarında siyah kurdelelerle saldırının yaşandığı noktaya karanfil bıraktı. Edilen duaların ardından korna çalarak gelen konvoy sessiz bir şekilde ayrıldı.

'Bu vatanı böldürmeyeceğiz''
Servis arabalarının bağlı olduğu turizm şirketinin sahibi Mürsel Çambel, 'Bu menfur saldırıdan dolayı, çevik kuvvetimize Türk polisimize yapılan hain saldırı kınıyoruz. Polisimizin, askerimizin her zaman yanındayız. Bu hainleri buradan hep beraber kınıyoruz. Namık Kemal İlköğretim Okulu olarak düzenlenen bu terör saldırısını kınıyoruz, lanetliyoruz. Bu vatanı böldürmeyeceğiz. Bu vatanın, polisimizin her zaman arkasındayız' dedi.

'Devletimizin arkasındayız''
Teröre tepki gösteren servis hostesi Muhterem Öngören hüzünlü olduklarını dile getirerek, 'Herkese sabır diliyorum. Onları anmak için geldik buraya. Servis araçlarımızla geldik karanfillerimizi bıraktık. Türk bayraklarımızla geldik. Her zaman devletimizin arkasındayız' diye konuştu.

'Türk-Kürt kardeşiz''
Kardeşlik vurgusu yapan bir diğer servis şoförü Raşit Şalvarlı, 'Türk-Kürt kardeşiz. Kürt kardeşlerimize buradan sesleniyorum. Bunların oyunlarına gelmesinler hep birlikteyiz. Hep birlikte bunların üstesinden geleceğiz inşallah. Kürt kardeşlerimizin yanındayız. Onlar da bizim yanımızda olsun. Suriye'de olaylar belli. Bölünürsek o şekilde olacağız' şeklinde konuştu.
Bu vatanı Çanakkale'de teslim etmediğimizi hatırlatan bir diğer servis şoförü Turan Fırtına ise '3-5 tane çapulcuya teslim etmeyiz' ifadelerini kullandı.
Servis şoförleri, şehitleri andıktan sonra sessiz bir şekilde ayrıldı.

Servis şoförlerinden teröre kornalı ve siyah kurdeleli tepki

SIRADAKİ HABER
}