HaberlerTekirdağ HaberleriTekirdağ'da şehitler için Hatm-i Şerif okundu

Tekirdağ'da şehitler için Hatm-i Şerif okundu - Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü, Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olan polisler ve vatandaşlar için Hatm-i Şerif okuttu. Çok sayıda polis camiye gelerek şehit arkadaşları için dua etti.

Tekirdağ'da şehitler için Hatm-i Şerif okundu

Süleymanpaşa ilçesinde, Osmanlı Can Camii'nde öğlen namazı öncesi yapılan hatim duasına, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, şube müdürleri ile çok sayıda polis memuru ve vatandaş katıldı. Osmanlı Can Camii İmam Hatip'i İdris Başkaya, şehit olan polisler için iki tane Hatmi Şerif okunduğunu belirterek, 'Rabbim, böyle kötü niyet ve düşüncesi olan kişilerin ve grupların, şerrinden, kötü niyetlerinden, memleketimizi, bizi, emniyet güçlerimizi muhafaza buyursun inşallah. Bu vesileyle, vazifesi başında şehit düşen, polislerimiz, askerlerimiz, bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Yaralı olanlar var Rabbim onlara da 'Şafi' ismiyle şifalar versin' dedi.
Hatim duasının ardından öğle namazı kılındı.

'Mücadeleye devam edeceğiz'
Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, öğle namazının ardından yaptığı açıklamada, 'İstanbul'da geçen hafta Cumartesi günü menfur bir saldırı sonucu şehit olan, meslektaşlarımız, kardeşlerimiz, vatandaşlarımız için bugün öğle namazından önce dualarını okuttuk. Namazdan sonra hazırlamış olduğumuz ikramlarımızı sunduk, arkadaşlarımızın ruhlarına hediye eyledik. İnşallah bu milletin gücüyle, bu milletin bize vermiş olduğu desteklerle bunların hepsini defedeceğiz. Bu lanet olan terör örgütlerinin hepsiyle mücadele etmeye, etmiş olduğumuz yemini tekrar ederek, mütemadiyen bunlara karşı yapmamız gereken mücadeleyi kanımızın son damlasına kadar da yapacağımızı belirtmek isterim' diye konuştu.

Çevik Kuvvet üniforması giydi
Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın'ın, Beşiktaş'ta çok sayıda Çevik Kuvvet mensubunun şehit edilmesinden dolayı hatim duasına Çevik Kuvvet üniforması giyerek katılması dikkat çekti.

Tekirdağ’da şehitler için Hatm-i Şerif okundu

SIRADAKİ HABER
}