HaberlerAdıyaman HaberleriAdıyaman KYK idarecileri ve öğrencileri şehit ailesiyle bir araya geldi

Adıyaman KYK idarecileri ve öğrencileri şehit ailesiyle bir araya geldi - Adıyaman Haberleri

Adıyaman Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Sami Köroğlu, Muhasebe ve Personel Şube Müdürü Metin Tuncer ve Adıyaman Yurt Müdürü Vesile Yılmaz Kiraç yurt personeli ve öğrencilerle birlikte Şehit Uzman Çavuş Halil Tuğ'un ailesini ziyaret etti.

Adıyaman KYK idarecileri ve öğrencileri şehit ailesiyle bir araya geldi

Şehit ailesiyle muhabbet eden yurt öğrencileri şehidin 10 yaşındaki kızının derslerine yardımcı olabileceklerini, ne zaman ihtiyaç duyarsa ihtiyaç duyduğu dersle ilgili yurtta kalan gençlerin destek olabileceğini ifade ettiler.
Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Müdür Sami Köroğlu, 'Yurtta barınan gençlerin vatan, millet ve bayrak sevgilerini artırmak; sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak, millete ve değerlerine duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla şehit ailelerine yönelik ziyaret gerçekleştiriyoruz. Kredi ve Yurtlar Kurumunun son dönemlerdeki faaliyetleri bu yurtlarda barınan gençlerin milli ve manevi duygularını ön plana çıkartan sosyal sorumluluk projelerinde artışlara vesile olmuştur. KYK yurtlarında barınan gençlerin terör olaylarıyla mücadelede şehit olan Mehmetçiklerin yetim kalan çocuklarına, gözü yaşlı anne ve eşlerine manevi destek sağlayabilmek ve ailelerin acılarını paylaşabilmek amacıyla taziye ziyaretinde be bu duyarlılığın göstergelerindendir. Ziyaretlerimiz şehitlerimize vefa borcumuzu ödemek ve ailelerine manevi olarak her zaman yanlarında olduğumuzu göstererek, bir nebzede olsa acılarına ortak olduğumuzu dile getirmektir. Ziyaretlerimiz periyodik olarak Adıyaman genelindeki şehit ailelerinin ziyaretleri ile devam edecektir' diye konuştu.

Adıyaman KYK idarecileri ve öğrencileri şehit ailesiyle bir araya geldi

SIRADAKİ HABER
}