HaberlerOrdu HaberleriGeri dönüşüm tiyatro ile anlatıldı

Geri dönüşüm tiyatro ile anlatıldı - Ordu Haberleri

Çocuklarda çevre bilincinin artması ve çevre konusunda daha bilinçli bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan Altınordu Belediyesi geri dönüşüm temalı tiyatro oyunu ile öğrencileri hem eğlendirdi hem eğitti.

Geri dönüşüm tiyatro ile anlatıldı

Altınordu Belediyesi'nin katkılarıyla Ordu Oksijen Kültür Sanat Atölyesi(OKSAD) tiyatrocuların rol aldığı 'Çınar Tatilde Çöpten Kale' adlı tiyatro oyununun gala programı Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde yapıldı. Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen 'Çınar tatilde, Çöpten Kale' adlı tiyatro oyununda, ilçedeki ilkokul öğrencilerine ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının önemi anlatıldı. Tiyatro oyununa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcıları, Altınordu Belediyesi birim müdürleri, okul müdürleri, OKSAD Başkanı Nurgül Çoluk, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Tekintaş, sahnede geri dönüşümün önemini anlattı
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, tiyatro oyununun bir sahnesinde kısa bir rol aldı ve oyunun ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada Altınordu belediyesi olarak temiz bir çevre için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Çocuklara geri dönüşüm bilincini aşılamak istediklerinin altını çizen Başkan Engin Tekintaş, 'Altınordu Belediyesi olarak geri dönüşüm bilincini evlatlarımıza sunabilmeyi hedefliyoruz. Bizler Belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temiz bir çevrede yaşayabilmek için gece gündüz ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Bu sahnede de ifade edildiği üzere mavi geri dönüşüm kutularına cam kağıt gibi malzemeleri atıyoruz. Burada toplanan ürünlerin geri dönüşü sağlanıyor. Bunu başarmamız gerekiyor. Sanayi değeri olmayan, çürüyebilen diğer çöpleri de sarı kutularda toplamamız gerekiyor' dedi.

'Çevremizi temiz tutmalıyız'
Geri dönüşüm noktasında çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Başkan Tekintaş, 'Şu anda bir mahallemizde tam anlamıyla çöpleri ayrıştırmayı sürdürüyoruz. Sizlerden isteğimiz, okullarınızda, sokakta, sahilde parklarda oyun oynarken yediğiniz içtiğiniz ambalaj atıklarını muhakkak çöp kovalarına atmanız gerekiyor. Diğer husus başlatmış olduğumuz evsel atık yağları biriktirmenizi ve okullarınıza koyduğumuz kutulara koymanızı istiyoruz. Siz çocuklarımızın büyükleriniz yere çöp atıyorsa uyarmasını istiyoruz. Çevremizi temiz tutmalıyız' diye konuştu.
Altınordu Belediyesi'nin katkılarıyla OKSAD tiyatrocularının rol aldığı 'Çınar Tatilde Çöpten Kale' adlı tiyatro oyunu'Çınar Tatilde Çöpten Kale' adlı tiyatro okulu Altınordu ilçesinde ki 21 okulda öğrencilere sahnelenecek.

Geri dönüşüm tiyatro ile anlatıldı

SIRADAKİ HABER
}