Haberlerİstanbul HaberleriBağcılarlı engelliler Şehitler Tepesi'ni ziyaret etti

Bağcılarlı engelliler Şehitler Tepesi'ni ziyaret etti - İstanbul Haberleri

Ülkemizi yasa boğan Beşiktaş'taki patlama sonrası Şehitler Tepesi ve Maçka Parkı ziyaretçi akınına uğruyor. Bağcılarlı engelliler polislerimizin şehit edildiği Şehitler Tepesi'ni ziyaret ederek karanfil bırakıp dua etti.

Bağcılarlı engelliler Şehitler Tepesi'ni ziyaret etti

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri, Vodafone Arena Stadyumu ile Maçka Parkı'nda patlamanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı. Beşiktaş'ta patlamanın meydana geldiği nokta günün her saatinde ziyaretçi akınına uğruyor. Şehitler Tepesi'ne gelen ziyaretçiler arasında gözyaşı dökenler, çiçek bırakanlar, dua yapanlar dolup taşıyor. Bağcılarlı engelliler de toplu olarak patlamanın meydana geldiği noktayı ziyaret etti. Buraya çiçek bırakan engelliler şehitler için Fatiha okurken, yaralılara Allah'tan şifa temennisinde bulundu. Kursiyerler, 'Allah, polisimizi başımızdan eksik etmesin. Onlar bizim huzurumuz ve güvenimiz için günün 24 saati görev yapıyor. Hayatlarını hiçe sayan polislerimize yönelik saldırıları kınıyoruz ve lanetliyoruz. Her zaman devletimizin ve polisimizin yanında olacağız. Şehitlerimizin ruhu şad olsun' dedi.

İlçe emniyetine destek ziyareti
Engelli kursiyerler buradan İlçe Emniyet Müdürlüğüne de destek ziyaretinde bulundu. İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Cenk Ocaktürk'ü makamında ziyaret eden engelliler, 'Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz. Bağcılarlı engelliler olarak bu hain saldırıyı lanetliyoruz' ifadelerini kullandı.
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Ocaktürk, halkın desteğini her zaman yanlarında bulduklarını belirterek, 'Bu dayanışma duygusu bizi daha güçlü kılıyor. Onlara en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz' şeklinde konuştu.
Engelli kursiyerler daha sonra Ocaktürk'e yaptıkları bir resim çalışmasını hediye etti.

Bağcılarlı engelliler Şehitler Tepesi’ni ziyaret etti

SIRADAKİ HABER
}